Rok temu “Fakt” przeprowadził sondaż odnośnie tak zwanej koperty dla księdza. Wynikało z niego, że w Polsce średnio ksiądz otrzymuje w kopercie 56 złotych. Mieszkańcy naszego województwa byli bliscy tej średniej - na Dolnym Śląsku przeciętnie rodziny z okazji kolędy wkładają do kopertę 50 złotych.
Jak będzie wyglądała tegoroczna kolęda?
Co łaska czy jednak nie?
Odpowiedź na pytanie “Ile pieniędzy dać księdzu na kolędzie?” nie jest łatwa. Jest to kwestia bardzo indywidualna - niektórzy dają 100 złotych, inni 10 złotych. Tak naprawdę wszystko zależy od parafii, możliwości finansowych rodziny i tego czy rodzina jest praktykująca. W wywiadzie dla portalu Aleteita, ksiądz Mateusz Szerszeń podkreśla, że podawanie i porównywanie konkretnych kwot nie ma sensu. - Nie uczestniczymy w „wyścigu hojności” - mówi.
Kolędowa jałmużna...
Jałmużna jako akt religijny prowadzi do przebaczenia grzechów: „Jałmużna uwalnia od śmierci i oczyszcza z każdego grzechu. Ci, którzy dają jałmużnę, nasyceni będą życiem” (Tb 12, 8-9). Można to rozumieć, jako dzielenie się tym co mamy i wsparcie finansowe dla parafii, której jesteśmy członkami. Ważne jest aby wierni znali aktualne potrzeby swojej parafii.
Ruchome szopki w naszej okolicy - zobacz zdjęcia
A Ty, co myślisz na ten temat?
Przeczytaj również:
Podwyżki cen prądu i gazu w 2022 roku - ile zapłacimy?
Jak wygląda poród w ząbkowickim szpitalu w czasach covidu?
Ząbkowice Śląskie. Ile dać księdzu w kopercie?
Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: Zuza Wolska | Zdjęcie: Canva
foto Canva
reklama
Przeczytaj również:
WiadomościZąbkowice Śląskie. Temat koperty dawanej księdzu w czasie kolędy ciągle budzi kontrowersje. Teoretycznie mówi się, że "co łaska", ale jak to wygląda w praktyce?
reklama
reklama
Polecane artykuły:
wróć na stronę główną
ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.
e-mail
hasło
Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE
reklama
reklama
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.