reklama

Ząbkowice Śląskie. Pogotowie ratunkowe z nową siedzibą

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich

Ząbkowice Śląskie. Pogotowie ratunkowe z nową siedzibą - Zdjęcie główne

Ząbkowice Śląskie: Plan już jest, teraz trzeba poszukać wykonawcę | foto Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ząbkowice Śląskie. Starostwo Powiatowe ogłosiło przetarg na przebudowę budynków przy ul. Melioracyjnej. Powstanie tam nowa siedziba pogotowia ratunkowego.
reklama

Ząbkowice Śląskie. Powiat Ząbkowicki odebrał dokumentację techniczną i ogłosił przetarg na dostosowanie obiektów przy ul. Melioracyjnej na funkcjonalną siedzibę pogotowia ratunkowego - SP ZOZ Pomoc Doraźna w Ząbkowicach Śląskich.


Do końca 2022 roku ząbkowickie pogotowie ratunkowe ma zmienić swoją lokalizację - Inwestycja ta ze względu na lokalizację planowanej siedziby i jej funkcjonalność będzie wywierać pozytywny wpływ na wszystkich mieszkańców powiatu ząbkowickiego oraz użytkowników drogi krajowej nr 8, a w przyszłości użytkowników projektowanej S8 na odcinku Magnice-Kłodzko. - możemy przeczytać w komunikacie.
Ratownik medyczny w ostrych słowach o niezaszczepionych

Remont za kilka milionów
W październiku Starosta Ząbkowicki, Roman Fester, poinformował o blisko 2,4 mln złotych, które udało się pozyskać na wyposażenie nowej siedziby pogotowia ratunkowego. Pieniądze pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych. Kilka miesięcy wcześniej Powiat Ząbkowicki na remont budynków przy ul. Melioranckiej dostał ponad 3 mln z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
Wywiad z Beatą Gil - Dyrektor SP ZOZ Pomoc Doraźna 

Jak będzie wyglądać nowe pogotowie?
Nowa, w pełni funkcjonalna siedziba pogotowia, zapewni wysoki poziom bezpieczeństwa personelu i pacjentów w sytuacji zagrożenia oraz umożliwi odizolowanie zespołów ratownictwa medycznego w sytuacji zagrożenia epidemicznego. Wizualizacji budynku jeszcze nie ma. Jednak wiemy co zostanie zrobione.

Wykonawca zobowiąże się do zrobienia wszystkich niezbędnych instalacji: wodno-kanalizacyjnej, energetycznej i gazowej oraz instalacji fotowoltaicznej. Przebudowane zostaną budynki, które przeznaczone będą na garaż oraz pomieszczenie do dezynfekcji dla karetek. Zaplanowano również budowę budynku biurowo-socjalnego.

Przeczytaj również:
Dla kogo 5 tys. za pracę podczas pandemii?
Niemowlę z powiatu ząbkowickiego chore na koronawirusa

 

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama