reklama

Powiat Ząbkowicki. Dla kogo 5 tys. za pracę podczas pandemii?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Canva

Powiat Ząbkowicki. Dla kogo 5 tys. za pracę podczas pandemii? - Zdjęcie główne

foto Canva

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Koronawirus Powiat Ząbkowicki. Rząd postanowił - pracownicy niemedyczni otrzymają dodatek za pracę podczas pandemii. Kto dostanie jednorazowo 5 tysięcy złotych?
reklama

Powiat Ząbkowicki. Od 1 grudnia 2021 roku zmieniły się zasady przyznawania dodatkowego wynagrodzenia za pracę podczas pandemii. Ministerstwo Zdrowia wprowadza świadczenie dla pracowników niemedycznych, które będzie  wynosiło 5 tys. złotych brutto.

Na dodatkowe pieniądze mogą liczyć na przykład salowe czy personel administracyjny szpitala.
Niemowlę z powiatu ząbkowickiego chore na koronawirusa


Komu przysługuje dodatek covidowy?
Prawo do jednorazowego dodatku covidowego mają osoby niewykonujące zawodów medycznych, które przez co najmniej 21 dni, w okresie od 1 czerwca 2021 do 30 listopada 2021 roku (kryteria poniżej muszą być spełnione łącznie):
- wykonywały czynności zawodowe w warunkach bezpośredniego kontaktu z pacjentami z podejrzeniem i zakażeniem wirusem SARS-CoV-2;
- na oddziałach, w których placówka medyczna zapewnia łóżka dla pacjentów z podejrzeniem oraz z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 (tzw. II poziom zabezpieczenia covidowego).
Raport: Jak szczepią się nasi mieszkańcy?

Kiedy będą wypłacane dodatki covidowe dla pracowników niemedycznych?
Oddziały Wojewódzkie NFZ otrzymają od placówek medycznych dane o liczbie personelu, który kwalifikuje się do otrzymania dodatkowego wynagrodzenia jednorazowego oraz informacje o wysokości łącznej kwoty niezbędnej do wypłaty tego wynagrodzenia.

Narodowy Fundusz Zdrowia przekaże placówkom medycznym należne środki w terminie 3 dni, pod warunkiem, że przesłane przez placówki dokumenty zostały prawidłowo sporządzone i nie będą wymagały korekty lub uzupełnienia. Czas potrzebny na wypłatę dodatkowego wynagrodzenia zależy w największym stopniu od jakości i kompletności danych otrzymanych przez Fundusz z placówek medycznych.

Przeczytaj również:
Mieszkańcy miasta i gminy Ząbkowice zapłacą więcej za wodę i ścieki
Będzie protest w sprawie budowy S8?


źródło: samorzad.infor.pl

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama