reklama

Mieszkańcy miasta i gminy Ząbkowice zapłacą więcej za wodę i ścieki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Mieszkańcy miasta i gminy Ząbkowice zapłacą więcej za wodę i ścieki - Zdjęcie główne

Jeszcze niedawno za metr sześcienny wody płaciliśmy 3,66 zł brutto, a za metr sześcienny odprowadzonych ścieków 6,47 zł brutto. | foto Pixabay

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ceny za usługi dostarczania wody i odprowadzania ścieków w gminie Ząbkowice wzrosły.
reklama

Jeszcze niedawno za metr sześcienny wody płaciliśmy 3,66 zł brutto, a za metr sześcienny odprowadzonych ścieków 6,47 zł brutto. Teraz ceny te wzrosły do 4,17 zł brutto za wodę i 7,03 zł brutto za ścieki. Nowe taryfy zatwierdziło Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Delfin w Ząbkowicach musiało uzasadnić podwyżki. Z czego one wynikały? - Z kosztów - mówi krótko Piotr Miernik, prezes Delfina.

- Wynik oceny, weryfikacji oraz analizy przedstawionego projektu taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie gminy Ząbkowice Śląskie jest pozytywny - uznał Rafał Błaszczyk, zastępca dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu PGW Wody Polskie.  Taryfa dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie ząbkowickiej gminy została przygotowana na najbliższe trzy lata. 

 

Ile będziemy płacić?

* przez najbliższy rok: 4,17 zł za m sześc. wody, 7,03 zł za m sześc. ścieków,

* w następnym roku: 4,27 zł za m sześc. wody, 6,87 zł za m sześc. ścieków,

* w trzecim roku: 4,27 zł za m sześc. wody, 6,96 zł za m sześc. ścieków.

 

Jak widzimy, ścieki w drugim roku stanieją, a w następnym podrożeją nieznacznie, poniżej ceny z tego roku. Dlaczego? - Ponieważ w tym roku kończymy spłacać kredyt na budowę sieci kanalizacyjnej w miejscowościach Pawłowice i Grochowiska - wyjaśnia prezes Miernik. - Nowe taryfy miały wejść w życie już w czerwcu, ale procedury przedłużyły się - zauważa prezes.

 

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama