reklama

Remontują ratusz w Ząbkowicach Śląskich

Opublikowano:
Autor:

Remontują ratusz w Ząbkowicach Śląskich - Zdjęcie główne

Rusztowania sięgają prawie szczytu wieży.

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od pierwszego dnia wiosny trwa remont ratusza w Ząbkowicach Śląskich. Robotnicy zaczęli od wieży (a do zrobienia będą mieli jeszcze elewację całości). Rusztowania sięgnęły już dachu wieży.
reklama

Prace na wieży będą obejmować wzmocnienie szczytu przy użyciu taśm kompozytowych z włókien węglowych przyklejanych od wewnątrz, rekonstrukcję zniszczonych elementów kamiennych, naprawę zniszczonych i odspojonych elementów kamiennych z zastosowaniem systemu kotew spiralnych, oczyszczenie oraz impregnację preparatem hydrofobowym elementów detalu architektonicznego wraz z usunięciem wtórych spoin i ich uzupełnieniem, skucie i późniejsze odtworzenie odspojonych i zdegradowanych fragmentów tynków zewnętrznych i wewnętrznych przy użyciu tynku, oczyszczenie i zabezpieczenia antykorozyjnego wszelkich elementów metalowych w obrębie elewacji, zastąpienie zdegradowanych cegieł ścian, podłóg i sklepień wewnątrz wieży nowymi, malowanie ścian zewnętrznych oraz wewnętrznych wieży, wykonanie na tarasach wieży nawierzchni z elastycznej membrany w kolorze szarym, wymianę wtórnych elementów stolarki okiennej na nowe drewniane odtwarzające wygląd historycznych oraz renowację oryginalnych elementów wraz z wymianą szklenia, a także montaż systemu iluminacji oraz instalacji odgromowej i wstępne oczyszczenie tarcz zegara.

 

Rewitalizacja ma się zakończyć w listopadzie tego roku. Będzie kosztowała 6 mln zł. Realizuje ją Przedsiębiorstwo Budowlano-Konserwatorskie Castellum sp. z o.o. 

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama