reklama

Nasz prezydent Wrocławia?

Opublikowano:
Autor:

Nasz prezydent Wrocławia? - Zdjęcie główne

Krzysztof Maj związany jest z Bezpartyjnymi Samorządowcami.

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pochodzący z Ząbkowic Krzysztof Maj jest wskazywany jako jeden z potencjalnych kandydatów na prezydenta stolicy województwa.
reklama

Krzysztof Maj Pochodzi z Ząbkowic Śląskich. Tu się wychował. Tu mieszka jego rodzina - ojciec, brat i siostra. Jest menedżerem kultury i samorządowcem. Swoją działalność samorządową rozpoczął prawie 15 lat temu na Dolnym Śląsku w samorządzie miejskim. W 2010 r. objął stanowisko wicestarosty powiatu lubińskiego, gdzie był odpowiedzialny za sprawy społeczne. Jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej, studiów podyplomowych Executive MBA na Wydziale Informatyki i Zarządzania tej uczelni oraz Central Connecticut State University (USA). Ukończył liczne kursy i szkolenia, m.in. z zakresu działalności organizacji pozarządowych oraz zarządzania zasobami ludzkimi. W 2014 r. ukończył także studia podyplomowe Akademia Liderów Kultury na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie z zakresu psychologii zarządzania w kulturze. Od 2018 r., przez ponad trzy lata, był Dyrektorem Generalnym Strefy Kultury Wrocław. Wcześniej koordynował i odpowiadał za największy kulturalny projekt w Polsce - obchody Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Działa w środowisku Bezpartyjnych Samorządowców.

Sejmik województwa dolnośląskiego 25 listopada 2021 r., powierzył Krzysztofowi Majowi funkcję członka zarządu województwa dolnośląskiego. W zarządzie odpowiada on za prowadzone przez samorząd województwa instytucje kultury.

W stolicy Dolnego Śląska otwarcie mówi się o Maju jako o kandydacie na prezydenta Wrocławia.

- Bardzo mi miło, że takie propozycje padają i wiele osób wskazuje mnie jako dobrego kandydata, ale dzisiaj jeszcze nie wiemy kiedy będą wybory. Teraz skupiam się na swojej pracy, by wszystkie powierzone zadania wykonywać jak najlepiej - mówi nam Krzysztof Maj.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama