Reklama

Reklama

Ząbkowice Śląskie. Wybudują nową siedzibę dla pogotowia

Opublikowano: wt, 1 lut 2022 11:51
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Obok obecnej siedziby Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich powstanie nowa siedziba pogotowia ratunkowego.

Reklama

Ząbkowice Śląskie.  Nową siedzibę pogotowia przy ul. Melioracyjnej w wybuduje konsorcjum z terenu powiatu ząbkowickiego, którego liderem jest firma WM – Budownictwo Dawid Witsanko, Łukasz Muc Sp. j. z Barda wraz z partnerem: Zakład Budowlany Dawid Witsanko z siedzibą z Brzeźnicy. Umowę z firmami 28 stycznia podpisał starosta ząbkowicki Roman Fester.

Roboty budowlane obejmą m.in.: przebudowę budynku A z dostosowaniem na pomieszczenia dla ambulansów grup wyjazdowych, przebudowę budynku B z dostosowaniem na pomieszczenie czyszczenia wnętrza karetek, realizację nowego budynku biurowo – socjalnego C, realizację przyłączy kanalizacji sanitarnej, wody, zewnętrznej energetycznej linii zasilającej, gazowego; miejsca parkingowe (w tym dla osób niepełnosprawnych) oraz budowę wiaty magazynowej.

Dobra lokalizacja nowej siedziby pogotowia

Inwestycja ta ze względu na lokalizację i jej funkcjonalność będzie wywierać pozytywny wpływ na wszystkich mieszkańców powiatu ząbkowickiego oraz użytkowników drogi krajowej nr 8 ze względu na dużą liczbę zdarzeń, a w przyszłości użytkowników projektowanej S8 na odcinku Magnice-Kłodzko.

Nowa, w pełni funkcjonalna siedziba pogotowia, zapewni również bezpieczeństwo personelu i pacjentów w sytuacji zagrożenia, w tym epidemii (m.in. stworzenie pomieszczenia do dezynfekcji ambulansów) oraz umożliwi odizolowanie zespołów ratownictwa medycznego w sytuacji zagrożenia epidemicznego.

Kto za to zapłaci?

Zadanie pn. Przebudowa wraz z rozbudową istniejących obiektów na funkcjonalną siedzibę pogotowia (SP ZOZ Pomoc Doraźna w Ząbkowicach Śl.) jest współfinansowane ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy