reklama

Ząbkowice Śląskie. Od poniedziałku można składać wnioski o węgiel

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Redakcji

Ząbkowice Śląskie. Od poniedziałku można składać wnioski o węgiel - Zdjęcie główne

foto Archiwum Redakcji

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ząbkowice Śląskie: 30 grudnia gmina zakończyła nabór wniosków na zakup preferencyjny węgla na rok 2022. Od poniedziałku można składać nowe wnioski.
reklama

Ząbkowice Śląskie. 30 grudnia gmina zakończyła nabór wniosków na zakup preferencyjny węgla na rok 2022. Od poniedziałku, 9 stycznia, można składać nowe wnioski. Wnioski złożone do końca roku 2022 r. są aktualne i będą systematycznie realizowane w miarę dostaw węgla z kopalń. Realizacja nowych wniosków z 2023 r. nastąpi dopiero po zrealizowaniu wszystkich wniosków złożonych w 2022 r. - czytamy na stronie gminy.

Kto może złożyć wniosek?

Do dokonania zakupu preferencyjnego jest uprawniona osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, która spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego tj. m.in. osoby, którym wypłacono dodatek węglowy lub które złożyły wniosek o dodatek węglowy i został on pozytywnie rozpatrzony.

W przypadku gdy wnioskodawcą jest osoba fizyczna w gospodarstwie domowym spełniająca warunki uprawniające do dodatku węglowego, która nie złożyła wniosku o wypłatę tego dodatku, weryfikacja wniosku o zakup jest dokonywana, w szczególności w zakresie zgłoszenia lub wpisania głównego źródła ogrzewania w centralnej ewidencji emisyjności budynków. 

Ile węgla można kupić?

Dla jednego gospodarstwa domowego w ramach zakupu preferencyjnego przysługuje 3 tony węgla. Osoby, które już zakupiły węgiel od gminy w 2022 r, mogą pozostałą część węgla (max. do 3 ton) dokupić w 2023 r, składając nowy wniosek (do 28 lutego 2023 r.) w Urzędzie Miejskim w Ząbkowicach Śląskich lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej ePUAP.

Sposób zapłaty za węgiel i termin odbioru węgla

Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku i po zapewnieniu dostawy węgla przez wskazaną gminie kopalnię lub kwalifikowanego dostawcę węgla, wnioskodawca zostanie poinformowany o sposobie płatności oraz przewidywanym terminie odbioru węgla wraz ze wskazaniem składów węgla na terenie gminy Ząbkowice Śląskie.

Jakie koszty poniesie wnioskodawca w związku z zakupem węgla?

Gmina sprzedaje paliwo stałe w ramach zakupu preferencyjnego po cenie nie wyższej niż 2 000 zł brutto za tonę paliwa stałego. Do ceny paliwa stałego nie wlicza się kosztów transportu węgla ze wskazanego składu węgla, mieszczącego się na terenie gminy, do gospodarstwa domowego. Cenę transportu określa każdorazowo skład węgla. Dopuszcza się również odbiór węgla własnym transportem, po uprzednim ustaleniu terminu i zasad odbioru ze składem węgla.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama