reklama

Ząbkowice Śląskie. Brak dróg - wina burmistrza?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Google Street View

Ząbkowice Śląskie. Brak dróg - wina burmistrza? - Zdjęcie główne

foto Google Street View

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkaniec Osiedla Owocowego napisał skargę na burmistrza Marcina Orzeszka. O co chodzi?
reklama

Ząbkowice Śląskie. Mężczyzna zarzucił włodarzowi brak jakichkolwiek działań w celu budowy drogi w ciągu ul. Jeżynowej i Rubinowej oraz brak wywiązywania się z ustawowego obowiązku należytego dbania o infrastrukturę na osiedlu. 

Komisja obradowała nad pismem

Skarga trafiła pod obrady komisji skarg, wniosków i petycji rady miejskiej. Radne z tej komisji (członkiniami są tylko kobiety: Bożena Gwóźdź, Grażyna Sobór, Małgorzata Grzesik, Irena Szewczyk i Ewa Żurek) zapoznały się z treścią pisma we wtorek, 14 czerwca.

Swoje wyjaśnienie na piśmie przekazał im też burmistrz Orzeszek. W posiedzeniu uczestniczyli zastępca burmistrza Dariusz Małozięć, kierownik wydziału infrastruktury i gospodarki przestrzennej Jarosław Trześniak oraz inspektor do spraw dróg i mostów Monika Ambicka. 

Co ustaliły radne?

Że teren Osiedla Owocowego pozostaje w budowie, a w pasach drogowych wbudowywane są systematycznie sieci i przyłącza do poszczególnych działek. Wszystkie drogi w obrębie osiedla wykorzystywane są przez mieszkańców i ciężki sprzęt budowlany.

W latach 2017-2021 wykonano prace budowlano-inwestycyjne na ulicach Truskawkowej, Agrestowej, Wiśniowej, Jeżynowej, Morelowej, Poziomkowej i Malinowej. Było to utwardzenie jezdni kruszywem drogowym. Prace te kosztowały 480 tys. zł. 

W 2021 r. rozpoczęto wykonanie dokumentacji projektowej, kosztorysowej i przetargowej dla przebudowy ulic na Osiedlu  Owocowym. Jej koszt wyniósł 188 tys. zł. Dokumentacja obejmuje budowę dróg, ulic, kanalizacji deszczowej i oświetlenia. Powinna być gotowa w tym roku. 

Co dalej?

Po wykonaniu dokumentacji i uzyskaniu pozwolenia na budowę mają powstać poszczególne drogi osiedlowe. W pierwszej kolejności te, przy których w przeważającej większości nieruchomości są już zbudowane. Jak zauważyli urzędnicy, co roku prowadzone są bieżące naprawy dróg. W 2021 r. wydano na nie 61 tys. zł.

Stanowisko komisji jasne

- W świetle powyższych ustaleń komisja negatywnie zaopiniowała skargę na pracę burmistrza Ząbkowic Śląskich uznając jego działania za prawidłowe, a złożoną skargę za bezzasadną - mówi Marta Kurpiel-Tokaruk z Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich.

Za odrzuceniem skargi na sesji w czwartek, 23 czerwca byli: Ewa Żurek, Beata Bereźnicka, Błażej Sobala, Krzysztof Cupiał, Andrzej Dominik, Dariusz Gancarz, Jacek Górowski, Małgorzata Grzesik, Bożena Gwóźdź, Janusz Labok, Ryszard Pawłowski, Stanisław Płachytka, Piotr Rogowski, Dorota Sierka, Grażyna Sobór, Irena Szewczyk, Piotr Warzocha i Arkadiusz Wilczewski. Radna Magdalena Halikowska wstrzymała się od głosu, a radny Franciszek Gawęda był przeciw.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama