reklama

Co z punktem paszportowym w Ząbkowicach?

Opublikowano:
Autor:

Co z punktem paszportowym w Ząbkowicach? - Zdjęcie główne

Trudno powiedzieć, kiedy paszport wyrobimy w Ząbkowicach

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Obiecano nam, że nie będziemy musieli jeździć po paszporty do Wałbrzycha czy Wrocławia.
reklama

W czwartek, 7 kwietnia Ząbkowice Śląskie odwiedził wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski. Wspólnie z burmistrzem Orzeszkiem podpisał on list intencyjny o utworzeniu Terenowego Punktu Paszportowego na terenie gminy Ząbkowice Śląskie. We wtorek, 12 kwietnia rada miejska wyraziła zgodę na przyjęcie zadań z zakresu administracji rządowej należących do właściwości wojewody dolnośląskiego.

- Obsługą Terenowego Punktu Paszportowego będzie zajmował się bezpośrednio Urząd Miejski w Ząbkowice Śląskich - mówi burmistrz Marcin Orzeszek. 

Podpisanie listu intencyjnego było pierwszym krokiem do utworzenia punktu. Kiedy możemy się spodziewać, że zacznie on funkcjonować? W kwietniu mówiło się, że nie szybciej niż w czerwcu, ponieważ najpierw trzeba dopełnić wszystkich formalności i przeszkolić urzędników. Czerwiec się kończy i co?

- Uruchomienie Terenowego Punktu Paszportowego wiąże się z zakupem niezbędnego sprzętu komputerowego, który został już zlecony oraz z przeszkoleniem pracowników w Delegaturze Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Wałbrzychu - tłumaczy Justyna Giryn, sekretarz gminy Ząbkowice Śląskie. - Ostatnim elementem jest podpisanie porozumienia w sprawie utworzenia i funkcjonowania Terenowego Punktu Paszportowego w Ząbkowicach Śląskich przez wojewodę dolnośląskiego oraz burmistrza Ząbkowic Śląskich, w którym wskazana będzie data wejście w życie porozumienia, a tym samym otwarcia TPP w naszym mieście - dodaje. 

Nie znamy jeszcze daty tego wydarzenia.

- Proces ten jest długotrwały, ale mamy nadzieję, że już wkrótce mieszkańcy naszej gminy i nie tylko będą mogli załatwić sprawy paszportowe w Terenowym Punkcie Paszportowym w Ząbkowicach Śląskich - mówi Justyna Giryn.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama