reklama

Wotum zaufania dla burmistrza Ząbkowic Śląskich

Opublikowano:
Autor:

Wotum zaufania dla burmistrza Ząbkowic Śląskich - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ząbkowice Śląskie: Prawie połowa 2023 roku za nami, jednak w samorządach dopiero kończy się podsumowanie 2022 roku. Dzisiaj odbyła się sesja absolutoryjna, na której radni większością głosów udzielili burmistrzowi Marcinowi Orzeszkowi wotum zaufania i absolutorium z realizacji założeń budżetowych w minionym roku.
reklama

Ząbkowice Śląskie. W trakcie sesji burmistrz przedstawił prezentację podsumowującą 2022 rok. Marcin Orzeszek nie kłamał mówiąc, że był to trudny rok, chociażby ze względu na wybuch wojny w Ukrainie i idące za nią ekonomiczne konsekwencję. Jednak zaplanowane inwestycje udało się sfinalizować, a gmina zamknęła rok z deficytem wynoszącym  23 mln 360 tys. 

To, co razem robimy w gminie Ząbkowice Śląskie to jest wspólne dążenie do jednego celu, jakim jest poprawa jakości życia mieszkańców i rozwój gminy -
powiedział burmistrz, dziękując za udzielenie absolutorium. 

Nie wszyscy jednak byli za. Beata Bereźnicka oraz Jadwiga Smarżyk wstrzymały się od głosu, natomiast Bolesław Chmielowiec, Franciszek Gawęda i Magdalena Halikowska zagłosowali przeciw. 

Przypominamy, że wotum zaufania jest wyrazem m.in. pozytywnej opinii o działaniach podejmowanych przez włodarza. Natomiast absolutorium przyznawane jest za prawidłowe wykonanie budżetu.

Absolutorium otrzymał również Zarząd Powiatu Ząbkowickiego

26 maja odbyła się sesja absolutoryjna Rady Powiatu Ząbkowickiego. Decyzją 12 radnych z koalicji Zarząd Powiatu otrzymał wotum zaufania oraz absolutorium za wykonanie budżetu w 2022 roku.

Podobnie, jak w przypadku burmistrza Ząbkowic Śląskich, decyzja ta nie była jednogłośna. Troje radnych nie było obecnych na sesji, a radni Teresa Markowska, Kazimierz Piątkowski, Patrycja Wielowska i Czesław Wolak wstrzymali się od głosu. 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama