reklama

Szukasz telefonu do radnego? Możesz mieć problem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Szukasz telefonu do radnego? Możesz mieć problem - Zdjęcie główne

hcesz telefon do radnego? Najpierw zadzwoń do biura rady. Chociaż nie w każdym go otrzymasz...

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak skontaktować się z radnym? Pewnie niejeden mieszkaniec zastanawiał się nad tym. I jeśli szukał kontaktu w Biuletynie Informacji Publicznej gminy Ząbkowice Śląskie, to się nie doszukał.
reklama

W BIP-ie Urzędu Miejskiego w Kłodzku znajdujemy kontakty do radnych - numery prywatnych komórek i prywatne adresy mailowe. Podobnie w BIP-ie gminy Radków, z tym że tu mamy adresy mailowe służbowe, ale już telefony prywatne. Tymczasem w BIP-ie Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich przeczytamy tylko skład osobowy rady.

 

Nie upubliczniają

- Numery telefonów nie są publicznie udostępnione - potwierdza nam Andrzej Dominik, przewodniczący ząbkowickiej rady miejskiej. - Po numery do radnych proszę dzwonić do biura rady, nikt nie zastrzegł swojego numeru. Czy nie łatwej byłoby po prostu udostępnić numery telefonów i adresy mailowe na stronie urzędu? - Warto zaznaczyć, że radni dysponowali wcześniej adresami e-mail służbowymi, teraz wykorzystywane są prywatne - zauważa radna Magdalena Halikowska.

 

Radni problemów nie mają

- Mieszkańcy mnie znają, mamy kontakt telefoniczny, przychodzą do mnie do domu, w internecie mam podany telefon służbowy - mówi radna Grażyna Sobór. 

- Ja nie mam problemów z kontaktami z mieszkańcami - zaznacza radny Franciszek Gawęda. - Praktycznie na bieżąco informuję o podejmowanych działaniach na stronach Facebooka oraz Tweetera. W zasadzie też, po każdej sesji, bezpośrednio po ich zakończeniach prowadzę relacje na żywo. Opisuję też podejmowane przeze mnie decyzje na posiedzeniach sesyjnych rady miejskiej w oparciu o scanowane i zamieszczane na stronach dokumenty czy też zdjęcia. Jak wskazują liczniki to każdorazowo zapoznaje się z nimi ok. 250-300 osób.

Radny Gawęda twierdzi, że jeżeli ktokolwiek chce się z nim skontaktować, to nie ma z tym żadnego problemu. 

- Wiele osób kontaktuje się za pomocą Messengera - przyznaje Franciszek Gawęda. - Mój numer telefonu jest również szeroko znany i często korzystają z  niego osoby pragnące skontaktować się ze mną. Oczywiście można uzyskać mój numer telefonu również w biurze rady miejskiej. Już na samym początku, również i tej kadencji udzieliłem zgodę na podawanie mojego numeru osobom, które o taką informację zwrócą się do biura rady miejskiej. Ale najbardziej sobie cenię bezpośrednie spotkania. Mieszkańcy często kontaktują się bezpośrednio przychodząc do mojego miejsca zamieszkania bądź też sugerują spotkania w innych miejscach. Takich spotkań mam średnio z około 10-15 osobami miesięcznie - dodaje radny.

Krzysztof Cupiał mówi, że można się z nim skontaktować na kilka sposobów. 

- Numer telefonu oraz mail jest ogólnodostępny w internecie wpisując moje imię i nazwisko, więc każdy może zadzwonić z nurtującym pytaniem, czy prośbą o pomoc, którą z chęcią wysłucham i postaram się rozwiązać - mówi radny Krzysztof Cupiał. - Jestem również aktywny w portalach społecznościowych, jak i "na żywo", gdzie zawsze można napisać, podejść i porozmawiać. Sam staram się w luźnych rozmowach podpytywać, jak mieszkańcy widzą ruchy rady względem miasta i poprawy jakości życia lub sami podpowiadają jakieś ciekawe pomysły, które można by było wykorzystać. Kontakt do mnie zawsze można zdobyć drogą tradycyjną w biurze rady - dodaje. 

 

Jak się skontaktować z biurem?

Biuro ząbkowickiej rady miejskiej ma numer telefonu: 74 816 53 05.

 

A jak jest w innych naszych gminach?

Kamieniec Ząbkowicki
Pracownica biura rady nie chciała nam dać telefonu nawet do przewodniczącej Bernadety Chodasewicz. Zostawiliśmy swój numer, przewodnicząca miała oddzwonić. Nie oddzwoniła. 

Stoszowice
- Nasi radni mają telefony prywatne. Co do podawania ich w BIP-ie - muszę to zweryfikować - mówi Marcin Józefiak, przewodniczący Rady Gminy Stoszowice, do którego z pewnymi oporami dała nam telefon pracownica biura rady.

Bardo
- W gminie ma opiekunka rady wszystkie telefony - mówi nam Barbara Strzelec, przewodnicząca rady. Do niej telefon bez problemu uzyskaliśmy w biurze rady.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama