reklama

Wiemy na co pójdzie kasa z budżetu miasta na przyszły rok

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Gmina Ząbkowice Śląskie

Wiemy na co pójdzie kasa z budżetu miasta na przyszły rok - Zdjęcie główne

Ząbkowice Śląskie. Budżet na przyszły rok już zaklepany! | foto Gmina Ząbkowice Śląskie

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ząbkowice Śląskie. Na ostatniej sesji rady miejskiej w tym roku, radni uchwalili budżet gminy na przyszły rok. Zobacz, na co zostanie przeznaczonych prawie 140 milionów złotych.
reklama

W piątek, 16 grudnia, odbyła się ostatnia w tym roku, sesja rady miejskiej w Ząbkowicach Śląskich. Najważniejszym punktem obrad, było uchwalenie budżetu na przyszły rok. 

 

Budżet pod znakiem zapytania

Wydatki na cały 2023 rok zostały szczegółowo zaplanowane. Pomimo tego, że budżet jest dosyć ambitny i dający perspektywę rozwoju miasta i gminy, to jest także pełen niepewności. Planowanie wydatków przy stale rosnącej inflacji może być złudne i w rzeczywistości, zaplanowane prace, mogą pochłonąć o wiele więcej pieniędzy. Części zadań być może nie uda się zrealizować w przyszłym roku, więc trzeba będzie je przekładać lub popracować nad ograniczeniem bieżących wydatków. Dochody w 2023 roku mają wynieść ponad 123,5 mln zł. Natomiast wydatki miasta około 138,5 mln zł. Zatem tworzy się ponad 15-milionowa luka budżetowa. 

 

Co zostanie zrobione? 

W mieście Ząbkowice Śląskie zaplanowany został m.in. zakup samochodu dla straży miejskiej, rozbudowa monitoringu miejskiego, modernizacja stadionu miejskiego, budowa nowego, 24-mieszkaniowego budynku oraz remont ulicy Krajowej i Dolnośląskiej. Na terenie gminy, głównym zadaniem będą remonty dróg w 8 wsiach - Bobolicach, Brodziszowie, Stolcu, Grochowiskach, Rakowicach, Siodłowicach, Szklarach oraz Tarnowie. Poza tym, dla mieszkańców zaplanowane są dotacje na budowę studni i przydomowych oczyszczalni ścieków. Nowego dachu doczeka się siedziba OSP Braszowice. 

 

Wszystko okaże się za kilka miesięcy

O tym, jak w praktyce będzie wyglądało wykonanie budżetu, zadecyduje pierwsza połowa 2023 roku. 

- Wszystko wydarzy się pewnie w przeciągu 4/5 miesięcy. Przed wakacjami będziemy już zdecydowanie mądrzejsi, jeśli chodzi o wprowadzanie planowanego budżetu w życie i będziemy wiedzieli, jak to wszystko będzie wyglądało. Natomiast niepewność cały czas jest, dlatego trzeba było to podkreślić podczas rady miejskiej. Najbliższe miesiące wszystko pokażą - podkreśla burmistrz Ząbkowic Śląskich, Marcin Orzeszek. 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama