Reklama

Reklama

Samorządowcy zgodni - powstanie Cyklostrada

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiat Ząbkowicki. Wczoraj, 18 listopada, w Bardzie odbyły się konsultacje dotyczące budowy Cyklostrady Dolnośląskiej. Burmistrzowie z powiatow ząbkowickiego, kłodzkiego i dzierżoniowskiego podpisali deklarację potwierdzającą chęć współpracy.

Reklama

Powiat Ząbkowicki. Do Centrum Kultury w Bardzie, na zaproszenie Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego - Grzegorza Macko oraz Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego - Tymoteusza Myrdy przybyli samorządowcy. Gości przywitał Burmistrz Miasta i Gminy Bardo - Krzysztof Żegański. Następnie Oficer Rowerowy z ramienia Urzędu Marszałkowskiego, Piotr Nowicki, zaprezentował plany przebiegu tras cyklostrady i form finansowania zadania.
Jest decyzja środowiskowa dla drogi ekspresowej S8 od Ząbkowic Śląskich do Łagiewnik

Spotkanie z samorządowcami było okazją do dyskusji na temat projektu i możliwych rozwiązań w zakresie finansowania i promocji projektu. Najważniejszym punktem spotkania było podpisanie deklaracji współpracy. Jeżeli wszystkie założenia projektu będą przebiegać zgodnie z planem, to w 2023 roku mogą powstać pierwsze odcinki nowych ścieżek rowerowych w ramach projektu.
Ruszyła budowa budynku dla 24 rodzin w Ząbkowicach Śląskich

Cyklostrada Dolnośląska - rowerzyści będą zadowoleni
Projekt Cyklostrady Dolnośląskiej oparty jest o sieć głównych tras rowerowych obejmujących swoim zasięgiem cały region, łącząc się również z trasami rowerowymi po stronie czeskiej i niemieckiej. Cyklostrada Dolnośląska to blisko 2 tysiące kilometrów tras, które poprawią dostępność transportową regionu, zintegrują lokalne drogi rowerowe i powiążą je z dolnośląską siecią kolejową.


Przeczytaj również:
W powiecie ząbkowickim są najtańsze mieszkania w Polsce
Czy Filipek przepowiedział epidemię?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy