reklama

Rowerem po alkoholu? 1,5 promila u jednego z cyklistów

Opublikowano:
Autor:

Rowerem po alkoholu? 1,5 promila u jednego z cyklistów - Zdjęcie główne
Autor: Komenda Powiatowa Policji w Ząbkowicach Śląskich

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościWakacje, dobra pogoda i coraz więcej rowerzystów na drogach. Policja przypomina jednak, że trzeźwość obowiązuje każdego uczestnika ruchu drogowego. W ostatnich dniach na terenie gminy Stoszowice funkcjonariusze zatrzymali dwóch rowerzystów jadących po alkoholu.
reklama

Alkohol i rower to nadal zagrożenie

Ciepłe dni sprzyjają rowerowym wycieczkom, ale policjanci przypominają, że rowerzysta również jest uczestnikiem ruchu drogowego.

Oznacza to, że jazda po alkoholu może skończyć się nie tylko wysokim mandatem, ale przede wszystkim realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia.

Alkohol spowalnia reakcję, zaburza ocenę sytuacji i zwiększa ryzyko wypadku.

Dwóch nietrzeźwych rowerzystów w gminie Stoszowice

W ostatnich dniach policjanci zatrzymali na terenie gminy Stoszowice dwóch rowerzystów, którzy wsiedli na rower po alkoholu.

Jeden z nich miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Taka jazda zakończyła się mandatem w wysokości 2500 złotych.

Mandaty są wysokie

reklama

Policja przypomina, że za jazdę rowerem po alkoholu nie ma taryfy ulgowej.

Obowiązujące stawki mandatów są jasne:

- od 0,2 do 0,5 promila alkoholu w organizmie – mandat 1000 zł,

- powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie – mandat 2500 zł.

To oznacza, że nawet pozornie krótki przejazd po spotkaniu przy alkoholu może zakończyć się bardzo kosztownie.

Zostaw rower, wróć bezpiecznie

Funkcjonariusze apelują, aby po spożyciu alkoholu nie wsiadać na rower.

Jeśli planujemy spotkanie, podczas którego pojawi się alkohol, warto wcześniej zaplanować bezpieczny powrót do domu.

Może to być spacer, transport publiczny, taksówka albo pomoc bliskiej osoby.

Najważniejsze jest jedno: na drodze trzeźwość obowiązuje wszystkich — kierowców samochodów, motocyklistów i rowerzystów.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo