reklama

Oluś i jego chore serduszko

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Redakcji

Oluś i jego chore serduszko - Zdjęcie główne

foto Archiwum Redakcji

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Aleksander Wacławik ma niespełna 8 lat, mieszka w Budzowie-Kolonii. Chłopiec urodził się z zespołem Downa i wadą serca. Przed nim trzecia operacja tego ważnego organu. Możesz mu pomóc procentem z PIT-u!
reklama

Gmina Stoszowice. A właściwie nie 1%, a 1,5% - bo tyle w tym roku można odpisywać od podatku dla potrzebujących osób i organizacji. Każdy podatnik może samodzielnie  wybrać, na czyją konkretnie rzecz przekazana zostanie kwota pochodząca z jego zeznania rocznego. Co ważne przekazując 1,5% z własnego PIT-u, nie tracimy ani złotówki - rozdysponowujemy jedynie kwotę, którą i tak musielibyśmy przekazać na rzecz Skarbu Państwa.

Oluś w lipcu skończy 8 lat. Za nim już dwie operacje serduszka. Pierwsza w wieku dwóch miesięcy, druga jak skończył roczek i niestety w tym roku latem czeka go kolejna operacja serduszka - mówi Wiesława Burczak, mama chłopca. Puściła łata z ostatniej operacji po tylu latach i się powiększa, trzeba to naprawić. Ta wada nazywa się "AVSD wspólny kanał przedsionkowo-komorowy" - dodaje.

Aleksander jeszcze chodzi do przedszkola w Srebrnej Górze. Jest pogodnym dzieckiem. Najbardziej lubi... disco polo! Uwielbia śpiewać i tańczyć do tej muzyki. Uwielbia też Mikołaja i to tak bardzo, że sympatyczny święty codziennie go odwiedza.

Tak, Mikołaj jest w domu codziennie
- przyznaje pani Wiesława.

Święty nie musi codziennie przynosić prezentów, ważna jest jego obecność.

Ale jak Oluś coś dostanie, to mówi, że to od Mikołaja. Codziennie ogląda bajki o Mikołaju
- opowiada mama chłopca.

Pasją Aleksandra są konie. Syn chodzi na hipoterapię - mówi pani Wiesława. Aby Oluś mógł korzystać z terapii, potrzebne są pieniądze. A te każdy z nas może przekazać nie tracąc złotówki! Warto pomagać, tym bardziej, gdy nas to nic nie kosztuje.

Jak przekazać 1,5% podatku?

Deklaracja podatkowa zawiera dwa pola, które są niezbędne by przekazać 1,5% rocznego podatku. W pola te wpisać należy:

  • numer KRS organizacji
  • przekazywaną kwotę, która nie może przekroczyć 1,5%
Bardzo istotne jest właściwe podanie danych organizacji. Błąd, szczególnie w numerze KRS organizacji, spowoduje, że pieniądze nie będą przekazane na rzecz organizacji (korekta tych danych może okazać się niemożliwa). Aby pomóc Olusiowi, należy wpisać nr KRS: 0000303590 (240-399).

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama