reklama

Mieszkańcy Ząbkowic wyrzucają co chcą

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Mieszkańcy Ząbkowic wyrzucają co chcą - Zdjęcie główne

PSZOK mieści się przy ul. Legnickiej 26 w Ząbkowicach Śląskich | foto Pixabay

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Ząbkowicach nasi mieszkańcy przywożą nie tylko to, co można, ale i odpady, których tam nie wolno składować.
reklama

Co przywożą ząbkowiczanie, a nie powinni? - Wełnę mineralną, styropian budowlany, eternit, papę i części samochodowe - mówi Grzegorz Marcinków, kierownik PSZOK-u. - Części samochodowe mogą przyjmować tylko stacje demontażu pojazdów. A te pozostałe rzeczy to nie są odpady komunalne. To odpady problematyczne.

Jak często zdarza się, że takie rzeczy trafiają pod bramę PSZOK-u? - Zdarzało się bardzo często, teraz już rzadziej, ale jeszcze się zdarza - przyznaje Marcinków.

A co można przywozić i co najczęściej przywożą mieszkańcy gminy Ząbkowice Śląskie?

- Najczęściej odpady wielogabarytowe: meble, materace - mówi kierownik PSZOK-u. - Przywożą też odpady biodegradowalne, makulaturę, szkło, sprzęty rtv, no i opony samochodowe, to są jedyne z części samochodowych, które możemy przyjmować - dodaje.

Jednorazowo można przywieźć 4 opony od samochodów osobowych. - Opon ciężarowych i rolniczych nie przyjmujemy - zaznacza Grzegorz Marcinków.

PSZOK mieści się przy ul. Legnickiej 26 w Ząbkowicach Śląskich (dawna zajezdnia PKS). Mieszkańcy gminy Ząbkowice Śląskie mogą dostarczać tam we własnym zakresie dozwolone odpady w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00, a w soboty od 10.00 do 13.00.

 

Jakie odpady można oddać do PSZOK-u?

* odpady segregowane (papier, metal, tworzywa sztuczne, szkło i opakowania ze szkła, odpady komunalne ulegające biodegradacji, w tym odpady opakowaniowe ulegające biodegradacji, odpady zielone, opakowania wielomateriałowe),

* odpady problemowe (zużyte opony, meble i inne odpady wielkogabarytowe),

* odpady niebezpieczne (przeterminowane leki i chemikalia, zużyte baterie i akumulatory, żarówki),

* zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny),

* odzież i tekstylia,

* odpady budowlane i rozbiórkowe (stanowiące odpady komunalne - w ilości do 100 kg/miesięcznie na 1 gospodarstwo domowe).

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama