reklama

Jak będzie wyglądała tegoroczna kolęda?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Jak będzie wyglądała tegoroczna kolęda? - Zdjęcie główne

foto Adobe Stock

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiat Ząbkowicki: Kilka dni temu Biskup Świdnicki Marek Mendyk wydał komunikat dotyczący tegorocznej wizyty duszpasterskiej.
reklama

13 grudnia biskup Diecezji Świdnickiej wydał komunikat dotyczący tegorocznej kolędy. - Ze względu na trwającą epidemię i utrzymująca się dużą liczbę zakażeń, w trosce o zdrowie i życie, wzorem ubiegłego roku wszyscy księża diecezji świdnickiej proszeni są, aby uwzględnili poniższe wskazania odnoszące się do planowanej wizyty duszpasterskiej - możemy przeczytać.
Biskup Ignacy Dec nie chce zamykania kościołów

Biskup zaleca, a nie nakazuje...

Z komunikatu wynika, że księża mają podjąć decyzję samodzielnie. Natomiast biskup zaleca odprawienie wieczornej Mszy świętej w intencji mieszkańców poszczególnych ulic.

Podczas Mszy świętej duszpasterze powinni odmówić modlitwę błogosławieństwa nad zebranymi i pozostałymi w domach mieszkańcami, zwłaszcza nad chorymi. - Można także podczas liturgii poświęcić wodę, którą wierni przyniosą sami do kościoła we własny naczyniach, aby potem zanieść ją do domów. Należy zachęci uczestników liturgii, aby po powrocie do swoich mieszkań i domów wraz z innymi domownikami odprawiii „liturgię rodzinną”, odmawiając modlitwę, której tekst otrzymali w świątyni oraz kropiąc mieszkanie wodą święconą. - czytamy w komunikacie.

Chcesz, aby odwiedził Cię ksiądz? Zgłoś to

Jeśli chcesz przyjąć kapłana, np. w celu modlitwy i pobłogosławienia nowego domu lub  mieszkania, możesz umówić się z nim indywidualnie, w dowolnym czasie pamiętając o przestrzeganiu wszelkich rygorów sanitarnych.

Przeczytaj również:
Natalia walczy z chorobą i potrzebuje naszej pomocy
Złoty Stok. Trwa remont kościoła poewangelickiego


 

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama