reklama

Grupa Sudecka GOPR. Ratownicy zbierają na sprzęt

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fundacja GOPR

Grupa Sudecka GOPR. Ratownicy zbierają na sprzęt - Zdjęcie główne

Ratownicy GOPR są zawsze w gotowości. Teraz potrzebują naszej pomocy. | foto Fundacja GOPR

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Grupa Sudecka GOPR. Do piątku trwa zbiórka prowadzona przez Fundację Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ratownicy zbierają pieniądze na specjalistyczny sprzęt, w zamian za pomoc oferują upominki.
reklama

Grupa Sudecka GOPR. Na internetowym portalu zrzutka.pl trwa zbiórka pieniędzy na doposażenia dla ratowników GOPR, którzy sezonie zimowym mają bardzo dużo pracy. Dotychczas udało się zebrać 92% założonej kwoty, czyli ponad 75 tysięcy złotych.

Akcję organizuje Fundacja GOPR przy wsparciu siedmiu grup lokalnych GOPR, w tym Grupy Sudeckiej GOPR. Dla wspierających przewidziano upominki - m.in. kursy w ramach Akademii GOPR, pocztówki od Ratowników, kalendarze i torby z nadrukiem.
Powiat Ząbkowicki: Rodzina zagineła w górach


Na co pójdą pieniądze?

Zimą w górach można spotkać coraz więcej osób aktywnie uprawiających sporty, które kiedyś były uważana za raczej niszowe. Te aktywności górskie stawiają wyzwania przed ratownikami GOPR. Pomocy osobom poszkodowanym należy udzielić jak najszybciej - już od pierwszych minut akcji górskiej trzeba zadbać o bezpieczeństwo i komfort cieplny ratowanych.

Pieniądze ze zbiórki przeznaczone zostaną na zakup oprogramowania do analizy obrazu, śpiworów ratowniczych, automatycznego defibrylatora, urządzenia do masażu serca, zaawansowanej sondy lawinowej oraz urządzeń do ewakuacji poszkodowanych z trudno dostępnych terenów.
Powiat Ząbkowicki: Wypadek za wypadkiem w naszych górach


GOPR zawsze w gotowości
Tegoroczne wakacje były bardzo intensywne dla ratowników GOPR. Na terenie Sudetów Środkowych i Wschodnich doszło do 98 zdarzeń, podczas których pomocy potrzebowało 100 osób. Grupa Sudecka GOPR informuje, że ratownicy spędzili łącznie 463 godziny na działaniach ratunkowych. Najstarsza osoba ratowana miała 85 lat, a najmłodsza 6 lat.

Co zrobić, gdy potrzebujesz pomocy w górach?
Przed wyjściem na szlak zainstaluj aplikację Ratunek. Dzięki niej szybko połączysz się z ratownikiem dyżurnym, który widzi twoje położenie w terenie z dokładnością do kilku metrów. To bardzo ważne z punktu widzenia organizacji pomocy.
W aplikacji znajduje się też książeczka medyczna, gdzie możesz umieścić najważniejsze informacje o aktualnym stanie zdrowia i kontakcie do bliskich.
Międzygórze: Wypadek rowerzysty na singletacku

 

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama