Reklama

Reklama

Powiat Ząbkowicki: Wypadek za wypadkiem w naszych górach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Canva

Powiat Ząbkowicki: Wypadek za wypadkiem w naszych górach - Zdjęcie główne

Powiat Ząbkowicki: GOPR publikuje dane z minionego tygodnia | foto Canva

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

112 Powiat Ząbkowicki: Grupa Sudecka GOPR w minionym tygodniu interweniowała w naszym regionie 13 razy, aż 6 zdarzeń miało miejsce w niedzielę.

Reklama

Powiat Ząbkowicki. Sezon wakacyjny trwa. Grupa Sudecka GOPR, która prowadzi akcje ratowniczena terenach górskich Sudetów Środkowych i Wschodnich oraz Masywu Ślęży, podsumuje minioną niedzielę, która była bardzo pracowita dla ratowników.

Wczesnym popołudniem GOPR dostał informację o wypadku rowerzysty na single tracku Pętla Międzygórze. Po dotarciu na miejsce zdarzenia i zaopatrzeniu urazów rowerzysta został ewakuowany i przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego. 

Godzinę po pierwszym zdarzeniu ratownicy dyżurujący w Karłowie wyjechali do zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty i auta osobowego. Zderzenie miało miejsce przed wjazdem do Zieleniec Ski Arena. Ratownicy GOPR udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy i przekazali go Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Chwilę po godz.15:00 ratownicy z Karłowa wyruszyli do kolejnego zdarzenia, tym razem w Górach Stołowych. Turystka w wyniku poślizgnięcia doznała bolesnego urazu stawu kończyny dolnej, który uniemożliwiał jej dalszą wędrówkę.

Około 15:30 Rodzina z dzieckiem zboczyła ze znakowanego szlaku i pobłądziła w Górach Bardzkich. Ratownik dyżurny telefonicznie udzielił wskazówek o kierunku dotarcia do szlaku.

Pół godziny później obsługa Schroniska na Śnieżniku poinformowała ratowników dyżurujących w Międzygórzu o turyście, który w wyniku potknięcia doznał kontuzji stawu i nie był w stanie kontynuować dalszej wędrówki. Ratownicy pomogli mężczyźnie w dojściu do auta. 

Ostatnie niedzielne zgłoszenie wpłynęło o godz. 20:25 i dotyczyło 72-letniego mężczyzny, który opadł z sił podczas wędrówki w Górach Bardzkich w rejonie Kalwarii nad Bardem i nie był w stanie kontynuować marszu. Turysta został ewakuowany z gór.

 

GOPR przypomina!

Przed wyjściem w góry zainstaluj w smartfonie bezpłatną aplikację Ratunek, która w sytuacji zagrażającej Twojemu życiu i zdrowiu prześle do służb Twoją aktualną lokalizację. Pamiętaj numery alarmowe do GOPR  to 985 i 601 100 300.

 

Informacje: Grupa Sudecka GOPR

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy