Reklama

Reklama

Dostaną kasę z programu Cyfrowa Gmina

Opublikowano: wt, 19 paź 2021 10:20
Autor: | Zdjęcie: FB/Michał Dworczyk

Dostaną kasę z programu Cyfrowa Gmina - Zdjęcie główne

Samorządowcy z subregionu wałbrzyskiego odebrali promesy pozwalające w dwóch kolejnych latach realizować zakupy niezbędnego sprzętu | foto FB/Michał Dworczyk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wart miliard złotych program ma pomóc w zapewnieniu sprzętu i oprogramowania niezbędnego do sprawnego funkcjonowania państwa i samorządów.

Reklama

 

45 miast i gmin naszego okręgu otrzyma łącznie ponad 14 mln zł w ramach programu Cyfrowa Gmina. Przyznane pieniądze wesprą strategiczne zakupy sprzętu IT i niezbędnej technologii wspierających codzienną obsługę mieszkańców naszych gmin.

Wyposażą szkoły

Ministerstwo Cyfryzacji wybrało Ziębice, aby w poniedziałek 18 października zainaugurować nowy program "Cyfrowa Gmina". Wart miliard złotych program ma pomóc w zapewnieniu sprzętu i oprogramowania niezbędnego do sprawnego funkcjonowania państwa i samorządów, które realizują na zlecenie administracji państwowej różne zadania. Otrzymane pieniądze gminy będą mogły też wykorzystać na wyposażenie swoich jednostek organizacyjnych, w tym szkół i instytucji kultury.

Dworczyk w Ziębicach

Na zaproszenie Wydziału Promocji Polityki Cyfrowej Biura Pełnomocnika Rządu do Spraw Cyberbezpieczeństwa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów do Ziębickiego Centrum Kultury przyjechali samorządowcy z subregionu wałbrzyskiego, którzy odebrali promesy pozwalające w dwóch kolejnych latach realizować zakupy niezbędnego sprzętu. W spotkaniu udział wzięli m.in. minister Michał Dworczyk - Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, minister Janusz Cieszyński – sekretarz stanu ds. cyfryzacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, minister Adam Andruszkiewicz – sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, poseł Marcin Gwóźdź oraz senator Aleksander Szwed

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.