Policjantka Katarzyna Iwańciów na podium biegowym

Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich Katarzyna Iwańciów zajęła trzecie miejsce w biegu „Sowi Hardcore 51 km”, który odbył się w ramach „Walimskich Półmaratonów Górskich 2021".

W klasyfikacji Open w biegu „Sowi Hardcore 51 km”, który odbył się 16 października Katarzyna Iwańciów zajęła zajęła 3 miejsce. Natomiast w klasyfikacji służb mundurowych kobiet policjantka stanęła na pierwszym miejscu na podium. Był to jej drugi tego typu bieg w tym roku, po 30 km biegu, który odbył się w Mieroszowie we wrześniu (zajęła wtedy 4 miejsce ). Tym razem policjantka pokonała 51 km w 6 h 14 min na bardzo wymagającym terenie. Bieg rozpoczął się na Przełęczy Walimskiej, następnie jego trasa prowadziła trzykrotnie przez Wielką Sowę, która jest najwyższym szczytem Gór Sowich mierząc 1015 m, Kalenicę oraz podejściem na Stok Rymarz. Uczestnicy biegu biegli zarówno po szlakach turystycznych, drogach leśnych, polnych, miejscami kamienistych a nawet stokach narciarskich.  Na biegaczy czekały liczne przeszkody, takie jak: błoto, kamienie, gałęzie i korzenie drzew.

Na co dzień policjantka pełni służbę w Wydziale Prewencji w Ząbkowicach Śląskich w Zespole ds. Wykroczeń. Jak sama wielokrotnie powtarza ruch jest najlepszym sposobem radzenia sobie ze stresem i codziennymi wyzwaniami zarówno jako funkcjonariuszki jak i mamy dwóch aktywnych chłopców. Pokonywanie trudności i swoich ograniczeń kształtuje charakter.