reklama

Budowa obwodnicy Kamieniec Ząbkowicki - Byczeń

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Budowa obwodnicy Kamieniec Ząbkowicki - Byczeń - Zdjęcie główne

Urząd jest na etapie przygotowywania niezbędnych dokumentów, aby w pozyskać pieniądze na budowę obwodnicy | foto Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Cały ciężki ruch towarowy przetaczający się obok domów zostałby przeniesiony poza obszar zabudowany. Na jakim etapie jest pomysł budowy obwodnicy?
reklama

Wielu mieszkańców szczególnie dolnej części Kamieńca Ząbkowickiego coraz bardziej odczuwa zwiększony ruch na drodze wojewódzkiej.  Jak poinformował burmistrz Marcin Czerniec, dzięki współpracy z wicemarszałkiem województwa dolnośląskiego Grzegorzem Macko oraz kierownictwem DSDiK pojawia się szansa na zmodernizowanie całej trasy od Ząbkowic Śląskich aż do Paczkowa. Urząd Miejski w Kamieńcu Ząbkowicki przygotowuje właśnie decyzję środowiskową dla tego przedsięwzięcia.

 

Budowa obwodnicy

Ważnym zadaniem, które w najbliższych latach Kamieniec będzie chciał zrealizować jest także budowa obwodnicy, której pierwszy odcinek dotyczy trasy Kamieniec Ząbkowicki – Byczeń. - Jesteśmy na etapie przygotowywania niezbędnych dokumentów, aby pozyskać stosowne środki finansowe na to bardzo duże zadanie, a potem współpracując z zarządcą drogi, doprowadzić do jej realizacji - mówi burmistrz Czerniec. Budowa obwodnicy Kamieniec Ząbkowicki - Byczeń sprawiłaby, że cały ciężki ruch towarowy przetaczający się obok domów zostałby przeniesiony poza obszar zabudowany. Mieszkańcy zyskaliby bezpieczeństwo, czystsze powietrze, a kierowcy mogliby wygodniej podróżować.

 

Wybudowane zostaną dwa ronda. Pierwsze na skrzyżowaniu ulicy z Ząbkowickiej z Kłodzką. Drugie na skrzyżowaniu ulic Paczkowskiej i Złotostockiej. Zainstalowane zostanie obustronne oświetlenie dróg wraz z odrębnym ciągiem rowerowym przy nowo projektowanej drodze oraz obustronnym odwodnieniem pasa drogowego. Na ulicy Paczkowskiej wybudowany będzie również nowy parking dla autokarów który zagwarantuje spokojnie obsłużenie zorganizowanego ruchu turystycznego. Całość pierwszego etapu to 1,6 km.

 

 

 

 
 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama