reklama

Bardo. Burmistrz ma uwagi do planów budowy S8

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Fb - Krzysztof Żegański

Bardo. Burmistrz ma uwagi do planów budowy S8 - Zdjęcie główne

foto Fb - Krzysztof Żegański

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Bardo: Na budowę S8 mieszkańcy czekali od lat. Kiedy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaczęła przedstawiać pierwsze plany, pojawiło się dużo głosów sprzeciwu. Pismo do GDDKiA wystosował również burmistrz Krzysztof Żegański.
reklama

Bardo. O drodze S8 z Wrocławia do Kłodzka przez Ząbkowice Śląskie mówi się od lat. W lipcu minionego roku poinformowano, że budowa ma zacząć się w 2023 roku.  Zaproponowany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad wariant A2 nie podoba się wielu mieszkańcom, którzy protestują i proponują inne rozwiązanie.

Krzysztof Żegański ma swoją propozycję

Dwa dni temu Burmistrz Barda wysłał pismo do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Krzysztof Żegański, w imieniu mieszkańców wsi Laskówka, wnioskuje o korektę planów. 

Powyższe stanowisko wynika z próśb mieszkańców wsi Laskówka, którzy widzą w tym rozwiązaniu korzyść w związku z odsunięciem projektowanej drogi S8 od istniejącej zabudowy wsi oraz uwolnieniem terenów rolniczych, których potencjał rozwojowy w kierunku turystyki czy też upraw ekologicznych nie zostanie znacznie uszczuplony.

Dzięki złożonej propozycji możliwe będzie zachowanie wielu terenów rolniczych. Burmistrz wspomina również o protestach:

Mając na względzie etap prac projektowych oraz zawieszenie decyzji o wyborze wariantu przebiegu odcinka realizacyjnego IA, uważam że jest to odpowiedni moment aby zrewidować przyjęte rozwiązania projektowe, których ostatecznie na tym fragmencie drogi krajowej S8 może pojawić się znacznie więcej w związku protestami mieszkańców zainteresowanych gmin.

Propozycja złożona przez włodarza Gminy Bardo:

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama