Reklama

Reklama

Powiat Ząbkowicki: Mieszkańcy protestują przeciw budowie S8

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiat Ząbkowicki: Inicjatywa „NIE dla drogi przez Kukułkę, TAK dla tunelu pod Bardecką” podejmuje kolejne działania związane z budową S8. O co chodzi?

Reklama

Powiat Ząbkowicki. Społeczna inicjatywa przybiera na sile - wkrótce do domów mieszkańców Ziemi Kłodzkiej oraz powiatu ząbkowickiego trafią ulotki. Pomysł przeprowadzenia drogi S8 przez Górę Kostrę wzbudza wiele głosów sprzeciwu. Zmiana planowanego przebiegu trasy S8 to nadrzędny cel organizatorów akcji ratowania Kukułki.


GDDKiA postuluje za poprowadzeniem nowej drogi przez Boguszyn, Wojciechowice, Jaszkówkę i Podzamek, a następnie w kierunku Złotego Stoku i od okolicy Lasek (węzeł Złoty Stok) stopniowo w kierunku gminy Bardo.
Powiat Ząbkowicki: Budowa drogi S8 ma rozpocząć się w 2023 roku

Budowa drogi S8 w wariancie A2 związana będzie z trwałą degradacją środowiska. Według analiz 18 rodzin będzie musiało opuścić swoje domy. Droga ma przebiegać w pobliżu kilkuset domów, których mieszkańcy będą narażeni na hałas oraz zanieczyszczenia. Plany zagrażają również istnieniu punktów widokowych Kukułka oraz Kłodzka Góra oraz kapliczce i ujęciu wody w Podzamku. 
Kamieniec Ząbkowicki: Mateusz Morawiecki rozmawiał z samorządowcami

Projektancki GIDKiA zarekomendowali wariant A2
Podczas podczas konsultacji społecznych wariany A2 został odrzucony przez wójta gminy wiejskiej Kłodzko, Zbigniewa Tura, który postulował na wariantem A4 w kierunku Boguszyna, gdzie mógłby powstać węzeł, droga ekspresowa wybudowana byłaby przy granicy obszaru Natura 2000, a do Barda przebijałaby się 600 metrowym tunelem przez Górę Bardecką i kończyła się na wysokości miejscowości Przyłęk.

Główna Inspekcja Dróg Krajowych i Autostrad zwróciła uwagę, że budowa wariantu A4 byłaby o wiele droższa, ze względu na przebicie się przez wspomnianą Górę Bardecką. Mieszkańcy zwracają natomiast uwagę na fakt, że wariant A2 będzie dłuższy od wariantu A4, aż o 5,5 km.


Mapę w dużej rozdzielczości z prezentacją całego rekomendowanego wariantu przebiegu trasy S8 można znaleźć na stronie inwestycji - kliknij TUTAJ.
Powiat Ząbkowicki: Przeczytaj wywiad z Julią Kuczałą

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy