Reklama

Reklama

W Ziębicach wybudują halę sportowo - widowiskową

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport We wtorek, 9 sierpnia, podpisano umowę na budowę hali sportowo-widowiskowej w Ziębicach. Koszt inwestycji to blisko 41 mln zł.

Reklama

Ziębice. Na wczorajszą uroczystość podpisania umowy zaproszeni zostali radni, trenerzy, działacze sportowi i dyrektorzy szkół. Z ramienia gminy umowę podpisali burmistrz Mariusz Szpilarewicz i skarbnik gminy Maria Grzesik, a wykonawcę reprezentowali Andrzej Schmalenberg, dyrektor Oddziału BUDIMEX S.A., Szymon Cienciała, dyrektor Rejonu BUDIMEX S.A. i Wojciech Lesisz, dyrektor ds. handlowych BUDIMEX S.A. Oddział Południowy.

Zadanie, o którym mówiło się od przeszło 20 lat. Nauczyciele, działacze, trenerzy, rodzice, radni przytaczali wiele argumentów. Potrzebna do realizacji nauczania wychowania fizycznego, dbania o rozwój i zdrowie dzieci i młodzieży. Hala jako ważny argument za wyborem szkoły, która zapewnia bazę na dzisiaj wymaganym, standardowym poziomie.Hala ma powstać w ciągu 24 miesięcy od podpisania umowy - mówił Mariusz Szpilarewicz. 

Burmistrz podkreślił również, że hala będzie doskonałą bazą do rozwoju talentów: Wraz z halą pojawi się wiele dodatkowych ofert dla naszej młodzieży na zagospodarowanie wolnego czasu i spożytkowanie swojej energii. To będzie też ważny czynnik spajający społeczność gminy, miejsce spotkań, umożliwiające rozwój wielu aktywności, nie tylko sportowych, ale i społecznych, i gospodarczych

Hala ma powstać w ciągu 24 miesięcy 

Inwestycja będzie kosztowała 40,7 mln zł, a już teraz gmina pozyskała 41% wartości zadania z trzech źródeł: Programu Inwestycji Strategicznych Banku Gospodarstwa Krajowego, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Funduszu Przeciwdziałania Covid-19.

Gmina cały czas podejmuje starania o kolejne dofinansowania, które pozwolą dofinansować zadanie. Burmistrz w trakcie konferencji podziękował również zespołowi pracowników zaangażowanych w przygotowanie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy