reklama

Zaoszczędzą na ratuszu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Karolina Marcińczyk

Zaoszczędzą na ratuszu - Zdjęcie główne

Firma z Gliwic zaprojektuje remont ząbkowickiego ratusza. | foto Karolina Marcińczyk

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PIENIĄDZE Centralna budowla ząbkowickiego Rynku będzie rewitalizowana. Studio Ambient ma 150 dni na przygotowanie kompleksowej dokumentacji projektowej, konserwatorskiej oraz kosztorysowej i przetargowej.
reklama

 

W budżecie gminy na ten rok zabezpieczona została kwota w wysokości 150 tys. zł na opracowanie kompleksowej dokumentacji technicznej  dla zadania pn. „Renowacja budynku Ratusza w Ząbkowicach Śląskich". Jednak na lipcowej sesji środki na to zadanie zmniejszono o kwotę 45 tys. zł. Dlaczego?

 

- W wyniku przeprowadzenia postępowania przetargowego ze złożonych ofert - trzech oferentów zadeklarowało wykonanie przedmiotowego zadania poniżej 105 tys. zł. W związku z powyższym  pozostałą kwotę gmina mogła przeznaczyć na sfinansowanie innych zadań inwestycyjnych - mówi Szymon Radziszewski z Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich. Ostatecznie okazało się, że będzie jeszcze taniej, bo przetarg wygrało Studio Projektowe Ambient Piotr Gara z Gliwic, które zaproponowało kwotę 55 350 zł. Przegrały oferty firm: Autorska Pracownia Maciej Małachowicz z Wrocławia (122 385 zł), Creoproject sp. z o.o. z Wrocławia (110 700 zł), K.A.S.P. Studio Projektowe Andrzej Kryske (100 491 zł) i Zespół Projektowy Kontrapunkt sp. z o.o. z Krakowa (62 730 zł), a odrzucono ofertę Biura Projektowego Iwański z Wrocławia.

 

Teraz Ambient będzie musiał przygotować kompletną dokumentację, a także uzyskać opinie i wytyczne urzędu ochrony zabytków dla remontu wieży i elewacji budynku Ratusza. Przy projekcie budowlanym i wykonawczym będzie musiał szczególnie uwzględnić sposób mocowania kamiennych elementów elewacji. Z urzędem ochrony zabytków trzeba będzie uzgodnić program prac konserwatorskich tych elementów i program badań architektonicznych. Po remoncie Ratusz ma być oświetlony w technologii LED, a więc wykonawca dokumentacji musi opracować projekt tej iluminacji i uzyskać na jej montaż wszelkie zgody. Renowacja rozpocznie się nie wcześniej niż w przyszłym roku.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
reklama
reklama