reklama

Powiat ząbkowicki. Policjanci szukają bezdomnych

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KPP Ząbkowice Śląskie

Powiat ząbkowicki. Policjanci szukają bezdomnych - Zdjęcie główne

foto KPP Ząbkowice Śląskie

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale Ząbkowiccy policjanci kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, samotne, nadużywające alkoholu. Dlaczego? Ponieważ one w tym jesienno-zimowym okresie są szczególnie narażone na wychłodzenie.
reklama

To akcja „Zima 2023/2024”.

Mundurowi systematycznie sprawdzają dworce, przystanki, pustostany, ogrody działkowe oraz inne tego typu miejsca, gdzie mogą znajdować się osoby potrzebujące pomocy. Pamiętajmy jednak, że my również możemy pomóc. Nie bądźmy obojętni i reagujmy! - apeluje aspirant sztabowa Katarzyna Mazurek z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich. - Jeden telefon może uratować komuś życie! - podkreśla.

Okres jesienno-zimowy to wyjątkowo trudny czas dla osób samotnych, bezdomnych, nieporadnych życiowo czy nadużywających alkoholu. Policjanci systematycznie sprawdzają miejsca takie jak ogródki działkowe, pustostany, dworce, gdzie mogą znajdować się osoby potrzebujące pomocy.

Pamiętajmy, że na wychłodzenie organizmu oprócz osób bezdomnych są narażone również osoby starsze, samotne, które z różnych przyczyn nie mogą poradzić sobie z codziennymi czynnościami. Czasem napalenie w piecu, aby ogrzać mieszkanie stanowi trudność fizyczną lub materialną. Jeśli znamy kogoś starszego, żyjącego samotnie, nie wstydźmy się sprawdzić i zapytać czy potrzebuje naszej pomocy - mówi aspirant Mazurek. - Pamiętajmy, że są instytucje powołane do niesienia wsparcia takim ludziom. Nie bądźmy obojętni na potrzeby drugiego człowieka. Nasze zainteresowanie może przyczynić się do tego, że uratujemy komuś życie - dodaje.

Można skorzystać z darmowej aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, która ma w swoim katalogu potencjalnych zgłoszeń, kategorię: „Osoba bezdomna wymagająca pomocy”. Pozwala ona użytkownikom wskazywać miejsca przebywania osób bezdomnych, potrzebujących pomocy. Jest to bardzo istotne i będzie dodatkowym źródłem informacji dla służb i instytucji zajmujących się statutowo pomocą w tych sytuacjach. Zagrożenie można nanieść z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do internetu. Policjanci sprawdzą każdą informację.

Nie bójmy się również zadzwonić na numer alarmowy 112 lub do dzielnicowego, jeżeli posiadamy informacje dotyczące osób nieporadnych życiowo, starszych lub po prostu widzimy osobę pod wpływem alkoholu śpiącą na ławce lub trawie, a temperatura jest niska lub szybko spada - apeluje aspirat Mazurek.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama