reklama

Gmina Bardo: mieszkaniec pędził bimber

Opublikowano:
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale Policjanci zabezpieczyli sprzęt do „pędzenia bimbru” oraz 5 litrów gotowego wyrobu. Jak się tłumaczył?
reklama

 

2 marca ząbkowiccy kryminalni ustalili, że w jednym z domów na terenie gminy Bardo mężczyzna wytwarza nielegalnie alkohol. Gdy pojechali na miejsce zabezpieczyli sprzęt do „pędzenia bimbru” oraz 5 litrów gotowego wyrobu. W czasie, gdy policjanci zabezpieczali sprzęt i alkohol 46-latek był w pracy. Z ustaleń wynika, że mężczyzna mógł wytworzyć około 200 litrów gotowego produktu. Twierdził, że wszystko co wyprodukował zużył na własne potrzeby. W aparaturze policjanci zabezpieczyli dodatkowo 10 litrów zacieru.

 

W chwili obecnej policjanci wyjaśniają, co mężczyzna robił z wyprodukowanym alkoholem, a gotowy wyrób trafi do biegłego, który zbada czy alkohol nie jest trucizną. Za wytwarzanie alkoholu etylowego bez wymaganego wpisu do rejestrów grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Jeśli wytwarzany alkohol jest znacznej wartości, osoba go produkująca może zostać również ukarana grzywną, karą ograniczenia wolności albo karą pozbawienia wolności nawet do lat 2. Natomiast uczynienie sobie stałego źródła dochodu z domowego wytwarzania alkoholu etylowego grozi pozbawieniem wolności do lat 3.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama