reklama

Ząbkowice Śląskie. Jak poszły matury w LO u Jagiełły?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Liceum Ogólnokształcące w Ząbkowicach Śląskich

Ząbkowice Śląskie. Jak poszły matury w LO u Jagiełły? - Zdjęcie główne

foto Liceum Ogólnokształcące w Ząbkowicach Śląskich

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lokalnie Ząbkowice Śląskie. Tegoroczni absolwenci zaczynają właśnie studia na uczelniach wyższych. Zobaczmy, jak wyglądają ich wyniki matur
reklama

Najdłuższe wakacje od szkoły dobiegły właśnie końca. Absolwenci Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły po dobrze napisanej maturze wybrali już uczelnie wyższe. 

Do tegorocznego egzaminu dojrzałości przystąpiły 104 osoby, zdało 103, tj. 99,03%. To ważny wskaźnik, szczególnie, gdy w powiecie ząbkowickim wyniósł on 80%, w województwie dolnośląskim 88%, a w Polsce 91 %.  

Zdający jak zwykle najlepsze wyniki osiągnęli z matematyki, języka polskiego i języka angielskiego, zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Są to wyniki powyżej średniej wojewódzkiej.  Uzyskane rezultaty z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych pozwoliły uczniom LO na wybranie różnych kierunków kształcenia.  

Humaniści preferowali Uniwersytet Wrocławski i Dolnośląską Szkołę Wyższą. Ścisłowcy Politechnikę Wrocławską, Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Przyrodniczy. Wśród wybieranych kierunków przodowały psychologia, komunikacja wizerunkowa, filologia angielska, budownictwo, robotyka, geodezja i kartografia.

Przyrodnicy tradycyjnie spotkają się na wydziałach biotechnologii, farmacji i położnictwa. Były również wybory nieoczywiste: AWF po klasie humanistycznej, czy muzykologia po ratowniczo- sportowej. Na uwagę na pewno zasługują indywidualne studia międzywydziałowe na kierunku matematyczno- przyrodniczym Uniwersytetu Warszawskiego.  

- Wszystkim naszym Absolwentom życzymy wytrwałości i skuteczności w konfrontacji z akademickimi wyzwaniami!  Życzymy Wam pięknych chwil, udanych życiowych wyborów i sukcesów w dalszym poznawaniu Świata. Powodzenia - życzy Społeczność LO

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama