reklama

Ząbkowice Śl./kraj. Nasz ogólniak wysoko, ale było lepiej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: LO w Ząbkowicach Śląskich

Ząbkowice Śl./kraj. Nasz ogólniak wysoko, ale było lepiej - Zdjęcie główne

Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Ząbkowicach Śląskich to po raz kolejny „Brązowa Szkoła”. Tytuł ten przysługuje liceom, które zajęły miejsca 501-1000 | foto LO w Ząbkowicach Śląskich

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości „Perspektywy” po raz 26. przygotowały zestawienie najlepszych polskich szkół średnich. W rankingu analizowano wyniki 1431 z 2246 liceów i 1231 z 1755 techników w całej Polsce. Znalazły się w nim wszystkie szkoły średnie z naszego powiatu.
reklama

Głównymi adresatami rankingu są uczniowie i ich rodzice, którzy muszą podjąć bardzo ważną decyzję dotyczącą wyboru dalszej ścieżki kształcenia - wyjaśniają organizatorzy.

Kryterium „wejścia” do plebiscytu spełniały szkoły, w których maturę w maju 2023 r. zdawało minimum 12 maturzystów oraz w których wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej. 

Ranking Liceów i Techników Perspektywy jest oparty na obiektywnych i mierzalnych danych pochodzących ze źródeł zewnętrznych (baza Systemu Informacji Oświatowej, dane dotyczące wyników egzaminu maturalnego z Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych, dane z komitetów głównych olimpiad przedmiotowych). Kryteria Rankingu Liceów 2024 to: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%). Po raz kolejny w tej kategorii zostały uwzględnione osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych. Kryteria Rankingu Techników 2024 to: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).

Z tabel, które publikujemy, można odczytać znacznie więcej: która szkoła od lat utrzymuje wysoką formę, która spada, a która wspina się coraz wyżej. Mamy w tegorocznym zestawieniu tradycyjnych prymusów i liczne grono zupełnie nowych liderów - mówi Waldemar Siwiński, prezes Perspektywy Press, twórca polskich rankingów edukacyjnych i kierownik Rankingu Liceów i Techników.

Jak wypadły szkoły z naszego powiatu? W rankingu liceów 40. miejsce na Dolnym Śląsku i 654. lokatę w Polsce zajęło Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Ząbkowicach Śląskich. Na 82. pozycji na Dolnym Śląsku uplasowało się LO (ZSP im. Hipolita Cegielskiego) w Ziębicach. W Polsce zajęło miejsce poza pierwszym tysiącem szkół.

W rankingu techników 50. lokatę w województwie zajęło Technikum (ZSP im. Hipolita Cegielskiego) w Ziębicach, a na 60. miejscu uplasowało się Technikum (ZSZ im. Stanisława Staszica) w Ząbkowicach Śląskich. Dokładne miejsca w kraju nie są znane, ponieważ są to miejsca poza czołową pięćsetką.

 

Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Ząbkowicach Śląskich 
* 2024 r. - 654. miejsce
* 2023 r. - 778. miejsce
* 2022 r. - 577. miejsce
* 2021 r. - 483. miejsce

 

Technikum (ZSZ im. Stanisława Staszica) w Ząbkowicach Śląskich
* 2024 r. - miejsce 500+
* 2023 r. - miejsce 500+
* 2022 r. - miejsce 500+
* 2021 r. - miejsce 500+

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama