reklama

Powiat Ząbkowicki: Samorządowcy apelują o szybką budowę drogi S8

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: GDDKiA Wrocław

Powiat Ząbkowicki: Samorządowcy apelują o szybką budowę drogi S8 - Zdjęcie główne

Droga ekspresowa S8 ma znacznie poprawić bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu | foto GDDKiA Wrocław

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lokalnie Powiat Ząbkowicki. Samorządowcy z naszego powiatu apelują o jak najszybsze wykonanie drogi S8, niezależnie od wariantu przebiegu
reklama

Powiat Ząbkowicki. Samorządowcy apelują o przyspieszenie prac nad ekspresówką - chcą, aby było bezpieczniej.

 

Ząbkowice i Kłodzko razem

Łącznie ponad dwudziestu samorządowców z powiatu ząbkowickiego i kłodzkiego, podpisało apel o przyspieszenie prac nad odcinkiem drogi z Wrocławia do Kłodzka, przez Ząbkowice Śląskie. W liście do Lidii Markowskiej, dyrektorki oddziału GDDKiA we Wrocławiu, samorządowcy podkreślili swoje zadowolenie z postępów nad budową drogi S8. Jednak żeby mieszkańcy obu powiatów mogli bezpiecznie poruszać się po drodze, prace nad tym konkretnym odcinkiem muszą zdecydowanie przyspieszyć. Dlatego burmistrzowie z obu powiatów apelują o priorytetowe zajęcie się tym tematem. Niezależnie od wybranego wariantu. Przypominamy, że nie ma jeszcze decyzji odnośnie przebiegu całej drogi.

 

Kiedy poznamy wybrany wariant drogi?

Pod koniec ubiegłego roku, mieszkańcy protestowali w związku z budową drogi ekspresowej S8 w wariancie A2, czyli przez Górę Kostrę, potocznie zwaną Kukułką. Alternatywnym rozwiązaniem jest wariant A4 z tunelem przez Bardo. Nie ma jeszcze oficjalnej decyzji, który z tych wariantów będzie w końcu realizowany. Decyzje wydłużają się przez planowaną budowę obwodnicy Złotego Stoku w ciągu drogi krajowej 46. Dlatego też ostatni odcinek, czyli Kłodzko - Ząbkowice Śląskie, został podzielony na dwa etapy. Bardo - Ząbkowice i Kłodzko - Bardo. Jak informuje Magda Szumiata z GDDKiA we Wrocławiu, 25 lutego GDDKiA złożyła wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla tego pierwszego. Więcej o drugim etapie będzie wiadomo, kiedy rozpoczną się prace projektowe dla obwodnicy Złotego Stoku. Wtedy też prawdopodobnie okaże się, który wariant budowy drogi S8 będzie wybrany.

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama