reklama

Gmina Złoty Stok: Druhowie z OSP walczą w konkursie o 50 tys. zł!

Opublikowano:
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lokalnie Gmina Złoty Stok: Strażacy z OSP Złoty Stok walczą o grant w konkursie zorganizowanym przez Piwo Piast
reklama

Gmina Złoty Stok. Druhowie OSP mają szansę na wygranie 50 tys. zł. grantu w ramach projektu Piast Wspiera Region. 

 

Piwo Piast wspiera lokalne inicjatywy

Marka Piast stworzyła program dotacji, aby wspierać mniejsze i większe projekty lokalne. O dotację mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, instytucje pożytku publicznego, fundacje i stowarzyszenia z terenu woj. dolnośląskiego. Mogą to być np. instytucje kultury, kluby sportowe, Ośrodki Pomocy Społecznej, czy Ochotnicze Straże Pożarne. Łączna wartość przyznanych nagród wyniesie do 300 tys. zł w grantach o wartości od 5 do 50 tys. zł. 

 

Projekt OSP Złoty Stok

Projekt, o którego dofinansowanie walczą druhowie z OSP, składać się będzie z trzech elementów:

1. Umieszczenie na 26 km tras singletrack na terenie gminy tabliczek bezpieczeństwa dla osób, które straciły orientację lub uległy wypadkowi. W ramach tego działania druhowie chcą także wyposażyć ekipę ratowniczą w sprzęt, który pozwoli na skuteczne działania, także po zmroku. Teren, w jakim zlokalizowane są trasy, jest terenem z licznymi wąwozami i skarpami, o dużych przewyższeniach. 

2. Drugim elementem jest włączenie użytkowników tras do zbierania na trasach i miejscach odpoczynku śmieci. Każdy użytkownik tras rowerowych i pieszych otrzyma worki. Po powrocie z trasy i zapełnieniu go chociażby w połowie, otrzyma brelok z nadrukiem "Wspieram ekologię" oraz logotypami "Piasta" i OSP Złoty Stok.

3. Trzecim elementem grantu będzie organizacja imprezy promującej grant. W programie imprezy znajdzie się m.in. prezentacja projektu, organizacja pokazów ratownictwa, pierwszej pomocy, zbiórka krwi, wynajęcie energoroweru do niszczenia butelek i wyciskania soków za pomocą energii wytwarzanej poprzez pedałowanie, koncerty zespołów, zabawa taneczna, stoiska gastronomiczne i stoiska z piwem "Piast".

 

Korzyści i cele

Przede wszystkim, takie rozwiązania zapewnią znaczną poprawę bezpieczeństwa mieszkańców i turystów, którzy licznie odwiedzają gminę Złoty Stok. W sezonie turystycznym gminę odwiedza nawet 200 tys. turystów. Dodatkowo, projekt ma zaowocować dbałością o czystość szlaków i lasów. - Realizacja tego typu projektu odbije się szerokim echem w całym województwie, ponieważ stanowić będzie pionierki projekt w zakresie bezpieczeństwa. Przyczyni się do powstawania kolejnych tego typu działań na pozostałych szlakach singeltrack, których w tym rejonie jest niemal 200 km - tłumaczą druhowie z OSP. 

 

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama