reklama

Bardo czy Kopalnia Złota w Złotym Stoku? Trwa głosowanie w konkursie na najciekawsze miejsce w Polsce

Opublikowano:
Autor:

Bardo czy Kopalnia Złota w Złotym Stoku? Trwa głosowanie w konkursie na najciekawsze miejsce w Polsce - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Do północy trwa głosowanie w plebiscycie National Geographic "Cuda Polski 2023". O tytuł najpiękniejszego miejsca w naszym województwie walczy miast Bardo oraz Kopalnia Złota w Złotym Stoku.
reklama

Do północy trwa głosowanie w plebiscycie National Geographic "Cuda Polski 2023". O tytuł najpiękniejszego miejsca w naszym województwie walczy miast Bardo oraz Kopalnia Złota w Złotym Stoku. W każdym województwie wybrano trzy miejsca, które walczą o tytuł. Na Dolnym Śląsku dwa z wytypowanych miejsc znajdują się w powiecie ząbkowickim - o tytuł walczą miasto Bardo, Kopalnia Złota w Złotym Stoku oraz Stawy Milickie. 

Aktualnie w głosowaniu wygrywa złotostocka kopalnia. Głosować można TUTAJ.

Cuda Polski 2023 - Miasto Bardo

Położone pomiędzy zboczami Gór Bardzkich miasteczko stanowi naturalną bramę do ziemi kłodzkiej. Zbudowane na wzgórzu, warstwowo, zachowało swój dawny charakter. A pamięta jeszcze historie z X wieku, kiedy znajdowało się szlaku bursztynowym.

Cuda Polski 2023 - Kopalnia Złota w Złoty Stoku

Kopalnia Złota stworzyła wokół autentycznego dziedzictwa przemysłowego regionu wyjątkową atrakcję, prezentując ją w sposób interesujący dla osób w każdym wieku. Dodatkowo podstawowa atrakcja jaką jest trasa turystyczna została uzupełniona o wszelkie zaplecze turystyczne, a dodatkowo od lat jest wzbogacana o coraz to nowe, znaczące elementy, dzięki którym warto jest w to miejsce wracać (Średniowieczny Park Techniki, Sztolnia Ochrowa, Stara Kruszarnia, Muzeum Ziemi Złotostockiej).

Kopalnia Złota została też doceniona w wielu konkursach w kraju i za granicą w tym m.in. Złotym Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama