reklama

Złoty Stok. Bezpłatne badanie dla mieszkańców

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Złoty Stok

 Złoty Stok. Bezpłatne badanie dla mieszkańców - Zdjęcie główne

Więcej szczegółów mieszkańcy mogą uzyskać w Urzędzie Miejskim w Złotym Stoku dzwoniąc na numer telefonu: 74 81 64 159 | foto UM Złoty Stok

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Badanie przeznaczone jest dla osób w przedziale wiekowym 40-65 lat. Jest nieinwazyjne, wykonuje się je w domu
reklama

9 czerwca burmistrz Grażyna Orczyk podpisała porozumienie z marszałkiem Grzegorzem Macko dołączając do Dolnośląskiego Programu Profilaktyki raka jelita grubego.

Program oferuje bezpłatne badania dla mieszkańców gminy w ramach „Profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów dolnego odcinka przewodu pokarmowego – badania na krew utajoną w kale dla kobiet i mężczyzn”.

Badanie, o którym mowa to diagnostyka kału na krew utajoną, które przeznaczone jest dla osób w przedziale wiekowym 40-65 lat, jest kompletnie nieinwazyjne. Wykonuje się je w domu za pomocą bezpłatnego zestawu testowego otrzymanego w punkcie odbioru – rejestracji.

Diagnostyka krwi utajonej w kale to jedno z podstawowych badań profilaktycznych w walce z nowotworami jelita grubego, których wczesne wykrycie jest kluczowe w dalszym leczeniu – warto się zbadać. W programie badań przesiewowych mogą wziąć udział:

• osoby w wieku 50 – 65 lat, niezależnie od wywiadu rodzinnego,

• osoby w wieku 40 – 49 lat, które mają krewnego pierwszego stopnia, u którego rozpoznano raka jelita grubego

• osoby w wieku 25 – 49 lat, ze stwierdzoną mutacją genetyczną.

Jak wziąć udział w akcji? 

W rejestracji telefonicznej pod nr 74 81 64 159 w urzędzie, należy odebrać ankietę uczestnictwa i bezpłatny zestaw testowy do samodzielnego wykonania w domu. Wykonany test należy złożyć w placówce, z której został pobrany, a wynik dostaniemy po około 14 dniach.

Więcej szczegółów mieszkańcy mogą uzyskać w Urzędzie Miejskim w Złotym Stoku dzwoniąc na numer telefonu: 74 81 64 159

 

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama