Reklama

Reklama

Ziębice. Zamiast liceum inkubator przedsiębiorczości

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina rusza z projektem inkubatora przedsiębiorczości - budynek dawnego liceum przy ul. Kościuszki 15 zostanie zamieniony na biura, które mają umożliwić i ułatwić przedsiębiorcom rozpoczęcie swojej działalności gospodarczej w Ziębicach.

Reklama

Ziębice. W poniedziałek, 8 sierpnia, wykonawca oficjalnie odebrał miejsce przeznaczone pod inwestycję. Prace będzie wykonywała firma z Nysy. Zgodnie z projektem, który uzyskał unijne dofinansowanie, gmina Ziębice ma przygotować pomieszczenia biurowe, udostępnić obiekt osobom niepełnosprawnym, a w efekcie doprowadzić do podjęcia działalności w obiekcie przez 5 firm.

 Bardzo cieszę się, że byłe liceum, budynek, który łączy się ze wspomnieniami wielu pokoleń ziębiczan, będzie miał swoje nowe przeznaczenie
- mówi burmistrz Mariusz Szpilarewicz. 

Dla burmistrza jest to też spełnienie kolejnego punktu programu wyborczego. Przez kilka ostatnich miesięcy obiekt służył jako schronienie dla uciekających przed wojną obywateli Ukrainy, jednak w związku z koniecznością realizacji umowy na inkubator, uchodźcy, którzy jeszcze pozostali w liceum zostali przeniesieni do innych obiektów gminnych. 

Remont ma zakończyć się na początku 2023 roku

Od teraz zaczynają się prace remontowe, które zakończą się na początku przyszłego roku. Po zakończeniu remontu i po wyposażeniu pomieszczeń dawne liceum stanie się przestrzenią dla przedsiębiorców. 

W założeniu pomieszczenia biurowe będą wynajmowane po bardzo atrakcyjnej stawce, z preferencją dla tych, którzy rozpoczynają swoją działalność w Ziębicach. Gmina planuje w budynku liceum wykonanie sali konferencyjno-szkoleniowej, będzie też pomagała w założeniu działalności i jej prowadzeniu. 

W biurowcu ma powstać również wspólny sekretariat, wyposażony w potrzebne urządzenia biurowe. Sekretariat będzie umożliwiał obsługę tzw. biur wirtualnych dla firm, które potrzebują jedynie adresu i uproszczonej obsługi.

Dla prowadzących działalność w inkubatorze dostępny będzie bezpłatny parking, a osoby niepełnosprawne - zgodnie z wymogiem programu - uzyskają dostęp do poszczególnych kondygnacji budynku za pomocą windy. W budynku liceum znajdzie się też miejsce dla stowarzyszeń działających na terenie miasta
- czytamy w gminnym komunikacie.

Projekt ziębicki jest częścią partnerskiego projektu pn. „Utworzenie infrastruktury przeznaczonej dla przedsiębiorców w Kłodzku, Ziębicach i Ząbkowicach Śląskich”. Trzy gminy uzyskały na realizację swoich projektów dofinansowanie z RPO w wysokości 14 mln zł, w tym Gmina Ziębice otrzymała dofinansowanie na poziomie 2,15 mln zł.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy