reklama

Ząbkowicki urząd pracy zaprosi emerytów i rencistów po pieniądze

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Ząbkowicki urząd pracy zaprosi emerytów i rencistów po pieniądze - Zdjęcie główne

Irena Balikowska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Ząbkowicach Śląskich zaprasza do skorzystania z projektu. | foto Pixabay

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Urząd będzie realizował projekt pilotażowy pod nazwą "Kredyt na zatrudnienie". Do kogo skierowany jest projekt?
reklama

- Projekt skierowany będzie m. in. do osób będących emerytem  i rencistą  do 74 roku życia,  które są lub będą zarejestrowane  w Powiatowym Urzędzie Pracy w Ząbkowicach Śląskich jako osoby poszukujące pracy - mówi nam Irena Balikowska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Ząbkowicach Śląskich. 

W ramach projektu oferowane będą: rozmowa kwalifikacyjna, wsparcie szkoleniowe, a także pieniądze. Będzie to wsparcie finansowe na założenie działalności gospodarczej w postaci całkowicie umarzalnego kredytu na samozatrudnienie do kwoty 25 tys. zł brutto. Będzie także wsparcie pomostowe - wypłacane przez pół roku od dnia rozpoczęcia działalności gospodarczej w kwocie nieprzekraczającej 7 tys. 200 zł na osobę.

Brzmi zachęcająco? Są pewne warunki. Uczestnik projektu zobowiązany będzie do  niepodejmowania zatrudnienia  w okresie 6 miesięcy od dnia rozpoczęcia działalności gospodarczej, zwrotu równowartości odliczonego lub zwróconego podatku naliczonego dotyczącego zakupionych towarów i usług w ramach przyznanego dofinansowania, no i prowadzenia działalności gospodarczej przez pół roku od dnia jej rozpoczęcia oraz nie zawieszenia jej. 

- Zapraszamy serdecznie osoby bezrobotne  do  skorzystania ze środków finansowych na uruchomienie działalności gospodarczej  oraz wszystkie osoby chętne do skorzystania i uczestnictwa w projekcie pilotażowym w naszym powiecie - mówi Irena Balikowska.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama