reklama

Ząbkowice Śląskie. Wzrost cen gazu w żłobku o 195%

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Urząd Miejski w Ząbkowicach Śląskich

Ząbkowice Śląskie. Wzrost cen gazu w żłobku o 195% - Zdjęcie główne

Ząbkowice Śląskie: Czy rodzice zapłacą więcej za pobyt dziecka w żłobku? | foto Urząd Miejski w Ząbkowicach Śląskich

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ząbkowice Śląskie: Kilka dni temu poinformowano o drastycznych podwyżkach cen prądu i gazu w ząbkowickim Żłobku Publicznym. Czy rodzice zapłacą więcej?
reklama

Ząbkowice Śląskie. Nowy rok przywitał nas podwyżkami wszystkiego. Ceny prądu dla odbiorców indywidualnych wzrosły o ponad 20%, a ceny gazu o blisko 60%. Rządową ochroną nie objęto jednak przedsiębiorców, spółdzielni mieszkaniowych i instytucji - w tym przypadku podwyżki cen są nawet kilkukrotne.

O takiej właśnie podwyżce poinformowała w piątek Gmina Ząbkowice Śląskie. Faktura za gaz w ząbkowickim Żłobku Publicznym w okresie od 4 listopada 2021 roku do 19 stycznia 2022 roku wynosiła aż 15 268,44 zł. Rok wcześniej, w analogicznym okresie, faktura była niemal trzykrotnie niższa - wynosiła niecałe 5,2 tys. złotych.

Podwyżki dotyczą również prądu, którego cena wzrosła o blisko 85% - w 2021 roku za 1 kWh płacono 0,2853 zł, a w 2022 roku jest to kwota 0,5270 zł za 1kWh.

Przeczytaj również: Ponad milion złotych za gaz w DPS

Rodzice zapłacą więcej?

10-godzinny pobyt dziecka w Żłobku Publicznym w Ząbkowicach Śląskich kosztuje 260 zł miesięcznie bez wyżywienia. Wyżywienie kosztuje dodatkowo 7 zł dziennie. Szymon Radziejewski z ząbkowickiego urzędu informuje, że obecnie nie ma decyzji o podwyżkach:

Analizujemy koszty związane z gazem, energią elektryczną i ogólnymi kosztami funkcjonowania placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest gmina Ząbkowice Śląskie.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama