reklama

Ząbkowice Śląskie. W środę pożegnamy śp. księdza Grzegorza Umińskiego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Diecezja Świdnicka

Ząbkowice Śląskie. W środę pożegnamy śp. księdza Grzegorza Umińskiego - Zdjęcie główne

Klepsydra ks. Grzegorza Umińskiego | foto Diecezja Świdnicka

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ząbkowiczanin, doktor teologii pastoralnej, ksiądz kanonik Grzegorz Umiński zostanie pochowany w środę w Ząbkowicach.
reklama

Grzegorz Umiński urodził się w 1982 r. w Nowej Rudzie. Święcenia kapłańskie przyjął w 2007 r. w Świdnicy. Początkowo posługiwał jako wikariusz w parafii pw. Chrystusa Króla w Głuszycy, później też w parafii katedralnej w Świdnicy.

Studiował na Papieskim Wydziale Teologicznym, gdzie w 2011 r. uzyskał licencjat z teologii. Naukę kontynuował na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, gdzie w 2015 r. obronił doktorat z teologii pastoralnej, a w 2016 r. licencjat z informatyki.

Pełnił funkcje referenta Wydziału Duszpasterskiego Świdnickiej Kurii Biskupiej, wykładowcy Seminarium Duchownego w Świdnicy, był członkiem Rady Duszpasterskiej Diecezji Świdnickiej i Zarządu Fundacji św. Stanisława. Od 2018 r. był sekretarzem biskupa Ignacego Deca.

Msza św. żałoba (importa) celebrowana będzie w kościele pw. św. Anny w Ząbkowicach Śląskich we wtorek, 25 lipca o godz. 18.00. Eucharystii będzie przewodniczył biskup Ignacy Dec. Na tę mszę zostanie przywiezione ciało ks. Grzegorza.

Msza św. pogrzebowa celebrowana będzie w kościele parafialnym pw. św. Anny w Ząbkowicach Śląskich w środę, 26 lipca o godz. 12.00 pod przewodnictwem księdza biskupa seniora Ignacego Deca. Wcześniej o godz. 11.00 będzie modlitwa różańcowa. 

Serdeczna prośba od Rodziców i Bliskich ks. Grzegorza Umińskiego: Każdy kto będzie uczestniczył w ostatniej drodze kapłana, proszony jest aby zamiast wiązanek pogrzebowych przyniósł białą różę i był ubrany na jasno.
 
Wybierasz się na pogrzeb? Czytaj! Miasto przygotowało parkingi.
 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama