Reklama

Reklama

Ząbkowice Śląskie: TOP 5 wakacyjnych atrakcji [RANKING]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ząbkowice Śląskie: Wakacje to idealny czas, aby zobaczyć okoliczne atrakcje. Ząbkowice Śląskie oferują wiele ciekawych miejsc, które warto odwiedzić.

Reklama

Ząbkowice Śląskie stanowią świetną bazę wypadową w okoliczne góry i inne ciekawe miejsca pobliskiej Kotliny Kłodzkiej. Dzisiaj zwróciliśmy uwagę na miejsca, które będą ciekawe również dla dzieci.

Ranking przygotowany jest według naszych subiektywnych opinii. Jakie są Twoje ulubione miejsca?

1. Krzywa Wieża w Ząbkowicach Śląskich

Dlaczego Krzywa Wieża jest krzywa? Wielu zadaje sobie to pytanie. Przyczyną wykrzywienia budynku mogły być wstrząsy tektoniczne. Ciekawszy od tego jest fakt, że do dziś nie można stwierdzić kiedy i w jakim celu w centrum miasta powstała wieża. Jedna z wersji głosi, że jest ona pozostałością dawnego zamku. Tę i inne legendy można poznać podczas zwiedzania, które obejmuje również wizytę w Izbie Tortur.

 

Krzywą Wieżę można zwiedzać codziennie od 9:30 do 17:30. Wejście odbywa się z przewodnikiem. Ceny biletów: normalny - 15 zł, ulgowy - 12 zł, bilet rodzinny 34 zł (2+1) dopłata 5 zł za każde kolejne dziecko.

2. Twierdza Srebrna Góra

Twierdza jest największą górską twierdzą w Europie. W momencie powstania (1765-1777 r.) należała do najnowocześniejszych tego typu fortyfikacji na naszym kontynencie. Największy podziw do dziś budzi potężny Donjon, sama twierdza składa się z zespołu sześciu fortów i kilku bastionów. Z pewnością to jedna z najciekawszych atrakcji w okolicy! Ciekawą alternatywą jest nocne zwiedzanie twierdzy. 

W okresie letnim obiekt można zwiedzać codziennie od godz. 10:00 do godz. 19:00. Ostatnie zwiedzanie z przewodnikiem zaczyna się o 17:30. Cennik sprawdzisz TUTAJ. Szczególnie polecamy Nocne Zwiedzanie Twierdzy Srebrna Góra.

3. Pałac Marianny Orańskiej

Miejsce nazywane jest perłą architektury Dolnego Śląska. Potężna budowla bardziej przypomina twierdzę lub zamczysko. Podczas zwiedzania w pałacu do pokonania jest ponad 300 schodów. Kim była właścicielka pałacu? Marianna Orańska była niderlandzką królewną, która Kamieniec Ząbkowicki odziedziczyła w spadku po swojej matce. To tu zostawiła swoje serce… Więcej o jej barwnym życiu dowiesz się podczas zwiedzania. 

Pałac czynny jest codziennie. Zwiedzanie z przewodnikiem rozpoczyna się co godzinę od 10:00 do 17:00. Ceny biletów: normalny - 27 zł, ulgowy - 17 zł. 

4. Kopalnia Szklary

To unikatowe miejsce w świecie, ze względu na wyjątkowe występujące tutaj wysoko cenione kamienie jubilerskie, takie jak zielone Chryzoprazy, mlecznobiałe Opale i czerwone Karneole. Podziemna zwiedzanie z przewodnikiem trwa ok. godziny. W trakcie zwiedzania można dowiedzieć się wiele o historii górnictwa i hutnictwa w Szklarach, zobaczyć na ścianach skalnych cenne minerały oraz  odwiedzić schron przeciwatomowy z okresu PRL-u.

Kopalnia czynna jest od wtorku do niedzieli w godz. 10:00-16:00. Ceny biletów: normalny - 30 zł, ulgowy 20 zł. 

5. Laboratorium Frankensteina

Może nie wszyscy o tym wiedzą, ale Ząbkowice Śląskie nosiły kiedyś nazwę Frankenstein. Właśnie dlatego powstało tu Laboratorium Frankensteina. Miejsce w którym w małych i ciemnych pomieszczeniach znajdują się dziwne postacie, grób i fragmenty ludzkich kości… a z probówek unosi się dym.

Zwiedzanie Dworu Kauffunga  „Śladami dr. Frankensteina” odbywa się codziennie w godz.  9:30-17:30. Wejście znajduje się przy Krzywej Wieży. Ceny biletów: normalny - 19 zł, ulgowy - 15 zł. 

 

Info: Informacje oraz zdjęcia pochodzą ze stron internetowych wspomnianych w tekście atrakcji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy