reklama

Ząbkowice Śląskie. Tłumy pożegnały księdza Grzegorza [FOTO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W samo południe w piątek, 21 lipca w szpitalu w Polanicy-Zdroju zmarł ks. Grzegorz Umiński. Urodził się w Nowej Rudzie, mieszkał w Ząbkowicach Śląskich, posługiwał w Głuszycy i Świdnicy. Był sekretarzem biskupa Ignacego Deca. Dziś go pożegnaliśmy.
reklama

W sobotę, 15 lipca wieczorem zatrzymało się jego serce. Do nagłego zatrzymania krążenia doszło, gdy ksiądz zażywał kąpieli w basenie znajomych w Kamieńcu Ząbkowickim. Wówczas jego życie uratowali policjanci, przekazując następnie księdza załodze Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Śmigłowiec lądował na ul. Szkolnej w Kamieńcu, po czym zabrał nieprzytomnego mężczyznę do specjalistycznego szpitala w Polanicy-Zdroju. Tam medycy próbowali ocalić jego życie, niestety nie udało się.

Grzegorz Umiński urodził się w 1982 r. w Nowej Rudzie. Święcenia kapłańskie przyjął w 2007 r. w Świdnicy. Początkowo posługiwał jako wikariusz w parafii pw. Chrystusa Króla w Głuszycy, później też w parafii katedralnej w Świdnicy.

Studiował na Papieskim Wydziale Teologicznym, gdzie w 2011 r. uzyskał licencjat z teologii. Naukę kontynuował na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, gdzie w 2015 r. obronił doktorat z teologii pastoralnej, a w 2016 r. licencjat z informatyki.

Pełnił funkcje referenta Wydziału Duszpasterskiego Świdnickiej Kurii Biskupiej, wykładowcy Seminarium Duchownego w Świdnicy, był członkiem Rady Duszpasterskiej Diecezji Świdnickiej i Zarządu Fundacji św. Stanisława. Od 2018 r. był sekretarzem biskupa Ignacego Deca.

Msza św. żałobna (importa) celebrowana była w kościele pw. św. Anny w Ząbkowicach Śląskich we wtorek, 25 lipca, zaś msza św. pogrzebowa w tym samym kościele w środę, 26 lipca o godz. 12.00 - pod przewodnictwem księdza biskupa seniora Ignacego Deca. W nabożeństwie uczestniczyło licznie duchowieństwo diecezji świdnickiej wraz z biskupem pomocniczym Adamem Bałabuchem. Kapłan spoczął na ząbkowickim cmentarzu.

 

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama