reklama

Ząbkowice Śląskie. Śmierć pacjentki pod dywan?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Redakcji

Ząbkowice Śląskie. Śmierć pacjentki pod dywan? - Zdjęcie główne

foto Archiwum Redakcji

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Magdalena Piątkowska zmarła w wieku 47 lat po operacji wyrostka w ząbkowickim szpitalu. Jej siostra boi się, że prokuratura znów umorzy sprawę.
reklama

Ząbkowice Śląskie. Magdalena Piątkowska zmarła 28 maja 2019 r. do szpitala św. Antoniego trafiła na operację wyrostka robaczkowego. Siostra trafiła do szpitala, bo bolał ją brzuch, a po operacji na drugi dzień skarżyła się na ból głowy i ciśnienie rosło. Pielęgniarki to bagatelizowały, a jej stan się pogarszał -  mówi nam siostra zmarłej (dane do wiadomości redakcji), która była przy niej w szpitalu.

Magdalena Piątkowska przed operacją brała tabletki na cukier i ciśnienie. I więcej nic - zaznacza jej siostra.

Od śmierci kobiety minęły już prawie 4 lata. Podczas śledztwa w tej sprawie zlecono kilka opinii biegłym z zakresu medycyny sądowej.

Mam opinie biegłych kardiologii i toksykologii. Biegły z toksykologii napisał, że jest duże prawdopodobieństwo że zatrzymanie akcji serca powstało wskutek przedawkowania leku. Teraz prokuratura wysłała papiery do biegłego farmakologii klinicznej, bo było duże przedawkowanie leków i jeszcze morfina, której w dokumentacji nie ma wpisanej
- mówi siostra zmarłej.

Kobieta dodaje: Ja mam wrażenie, że prokuratura chce umorzyć śledztwo, bo za długo to trwa.

Sprawą znów zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Ząbkowicach Śląskich

Już raz ząbkowicka prokuratura umorzyła postępowanie w sprawie o czyn narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i nieumyślnego spowodowania śmierci "wobec braku danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie jego popełnienia". To postanowienie uchylił Sąd Rejonowy w Dzierżoniowie.

Personel medyczny szpitala w Ząbkowicach Śląskich jest podejrzany o niewłaściwe przeprowadzenie zabiegu operacyjnego oraz nieudzielenie niezwłocznych działań medycznych, co skutkowało opóźnieniem w postawieniu właściwej diagnozy i podjęciu właściwego leczenia, wskutek czego pokrzywdzona zmarła.

Musimy uzyskać dodatkową opinię farmakologiczną, z wcześniejszych opinii wynika, że niezbędna jest właśnie opinia farmakologiczna
- ujawnia prokurator rejonowy Robert Fudali.

Czy prokuratura ma zamiar umorzyć śledztwo? Będziemy związani opiniami biegłych z zakresu medycyny sądowej. Na dzień dzisiejszy nie można przesądzić, jaka będzie decyzja merytoryczna w tej sprawie - odpowiada prokurator Fudali.

O problemach ząbkowickiego szpitala pisaliśmy kilka dni temu - kliknij TUTAJ i przeczytaj oświadczenia dyrekcji w sprawie śmierci jednej z pacjentek.  

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama