reklama

Ząbkowice Śląskie. Po której stronie chodnik?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: prt sc - Google Maps

Ząbkowice Śląskie. Po której stronie chodnik? - Zdjęcie główne

foto prt sc - Google Maps

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ząbkowice Śląskie: Ośmioro mieszkańców ul. Dalekiej napisało petycję do burmistrza. Chcą zmiany projektowanej lokalizacji chodnika.
reklama

Ząbkowice Śląskie. Chodzi o odcinek od siedziby Zarządu Dróg Powiatowych (ul. Daleka 19) do skrzyżowania z droga na Olbrachcice Wielkie. Na wskazanym powyżej odcinku ul. Dalekiej zlokalizowane jest budownictwo jednorodzinne - mówią mieszkańcy. 

Dodając: Teren po tej stronie ulicy wznosi się znacznie powyżej nawierzchni drogi, w związku z tym zjazdy z posesji na drogę niektóre są nawet pod kątem 40 stopni - nachylenie w stosunku do nawierzchni jezdni, dodatkowo wyjeżdżamy z posesji tyłem pojazdu, co stanowi zagrożenie życia dla pieszych i co będzie stanowić duże utrudnienie przy tej projektowanej lokalizacji chodnika. Należy również tutaj zaznaczyć, że projektowany chodnik będzie służył przede wszystkim pieszym - mieszkańcom udającym się z i do Olbrachcic, a nie mieszkańcom ul. Dalekiej, poza tym mamy informację, że po tej stronie (obecnie teren zielony nie zagospodarowany) są projektowane budynki wielorodzinne, więc zmiana lokalizacji byłaby zasadna

Mieszkańcy dodają, że sami sprzątają pas zieleni i przycinają gałęzie, które im rysują samochody. Proszą o zmianę części lokalizacji projektowanego chodnika na odcinku od posesji nr 21 na drugą stronę ulicy, gdzie teren jest płaski.

Zwracamy się również z prośbą o zaprojektowanie nawierzchni ulicy Dalekiej z mas bitumicznych z uwagi na to, że po tej drodze porusza się ciężki sprzęt budowlany, ciężki sprzęt drogowy, a w okresie zimy ciężki sprzęt do odśnieżania dróg. Nawierzchnia z masy bitumicznej pozwoli znacznie wyciszyć hałas, który powodują przejazdy ciężkiego sprzętu i samochodów
- uważają.

Mieszkańcom odpowiedział Jarosław Trześniak, kierownik wydziału infrastruktury i gospodarki przestrzennej Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich.

Z uwagi na fakt, iż ulica Daleka jest gminną droga publiczną, w celu zapewnienia bezpieczeństwa pieszych i mieszkańców wymagane jest, aby co najmniej od strony istniejącej zabudowy pas drogowy wyposażony był w chodnik od szerokości min. 2 m
- tłumaczy urzędnik.

Jarosław Trześniak dodaje: Taki chodnik wzdłuż istniejącej zabudowy jest obecnie projektowany na odcinku od wiaduktu kolejowego do ulicy Robotniczej. Stanowić będzie jednolity i połączony ze sobą ciąg pieszy ulicy Dalekiej i Robotniczej.

Jak zapewnia Trześniak, w celu złagodzenia różnicy poziomów pomiędzy poziomem nawierzchni jezdni a poziomem nieruchomości do nie przylegających w dokumentacji uwzględnione zostanie podniesienie niwelety drogi (niweletato linia łącząca poszczególne punkty wysokości robót ziemnych oraz wysokości nawierzchni występująca w przekroju podłużnym drogi).

Urzędnik informuje, że nawierzchnia ul. Dalekiej projektowana jest z asfaltobetonu, a nawierzchnia chodników z kostki betonowej.

Sądzimy, że tak zaprojektowana przebudowa ulicy Dalekiej spełni oczekiwania jej mieszkańców
- mówi kierownik.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama