reklama

Ząbkowice Śląskie. Od dziś możesz złożyć wniosek o zakup węgla

Opublikowano:
Autor:

Ząbkowice Śląskie. Od dziś możesz złożyć wniosek o zakup węgla - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od dziś mieszkańcy gminy Ząbkowice Śląskie mogą składać wnioski o zakup węgla. Ilość paliwa stałego dostępna dla jednego gospodarstwa domowego w ramach zakupu preferencyjnego wynosi 1500 kg do 31 grudnia 2022r.
reklama

Kto może złożyć wniosek?

Do dokonania zakupu preferencyjnego jest uprawniona osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, która spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego tj. m.in. osoby, którym wypłacono dodatek węglowy lub które złożyły wniosek o dodatek węglowy i został on pozytywnie rozpatrzony. W przypadku gdy wnioskodawcą jest osoba fizyczna w gospodarstwie domowym spełniająca warunki uprawniające do dodatku węglowego, która nie złożyła wniosku o wypłatę tego dodatku, weryfikacja wniosku o zakup jest dokonywana, w szczególności w zakresie zgłoszenia lub wpisania głównego źródła ogrzewania w centralnej ewidencji emisyjności budynków.

 

Ile paliwa stałego można zakupić?

Dla jednego gospodarstwa domowego w ramach zakupu preferencyjnego przysługiwać będzie 1,5 tony węgla do 31 grudnia 2022 r. i 1,5 tony od 1 stycznia 2023 r. do 30 kwietnia 2023 r.

 

Gdzie i jak złożyć wniosek?

Wniosek o zakup preferencyjny węgla składa się na piśmie w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich, zgodnie z obowiązującym wzorem wniosku (zamieszczonym poniżej oraz dostępnym do pobrania w Urzędzie w Biurze Obsługi Interesanta),lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej ePUAP (eurzad.zabkowiceslaskie.pl/ adres skrzynki podawczej ePUAP:/gzab/skrytka). W przypadku złożenia wniosku o zakup za pomocą środków komunikacji elektronicznej wniosek o zakup opatruje się podpisem zaufanym.

 

Sposób zapłaty za węgiel i termin odbioru węgla

Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku i po zapewnieniu dostawy węgla przez wskazaną gminie spółkę węglową, wnioskodawca zostanie poinformowany o sposobie płatności oraz przewidywanym terminie odbioru węgla wraz ze wskazaniem składów węgla na terenie gminy Ząbkowice Śląskie.

 

Jakie koszty poniesie wnioskodawca w związku z zakupem węgla?

Gmina sprzedaje paliwo stałe w ramach zakupu preferencyjnego po cenie nie wyższej niż 2000 zł brutto za tonę paliwa stałego. Do ceny paliwa stałego nie wlicza się kosztów transportu węgla ze wskazanego składu węgla, mieszczącego się na terenie gminy, do gospodarstwa domowego. Cenę transportu określa każdorazowo skład węgla. Dopuszcza się również odbiór węgla własnym transportem, po uprzednim ustaleniu terminu i zasad odbioru ze składem węgla.

 

W przypadku pytań, można pisać na adres mailowy:– wegiel@zabkowiceslaskie.pl- Otwórz na nowej karcie lub skontaktować się telefonicznie: 74 8 165 346 w godzinach pracy Urzędu.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama