reklama

Ząbkowice Śląskie. Kolejne lato bez basenu pod chmurką

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Arch

Ząbkowice Śląskie. Kolejne lato bez  basenu pod chmurką - Zdjęcie główne

Nieczynny basen przy Żeromskiego | foto Arch

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ząbkowice Śląskie: W tym roku też nie popływamy na ul. Żeromskiego. Ale za to będziemy w przyszłości mieli nowoczesne kąpielisko.
reklama

Ząbkowice Śląskie. Gmina Ząbkowice Śląskie posiada kompletną dokumentację projektową wraz z pozwoleniem na budowę dotyczącą basenu odkrytego w Ząbkowicach Śląskich przy ulicy Żeromskiego - mówi Dariusz Małozięć, zastępca burmistrza. Oczekujemy na udzielenie dofinansowania tej inwestycji poprzez ZIT Południowego Obszaru Funkcjonalnego - dodaje.

Planowana jest całkowita przebudowa miejskiego basenu odkrytego w Ząbkowicach Śląskich. Dokumentację modernizacji basenu wykonała firma Apa Arches Sp. z o.o. Sp.k. z Poznania.

Ząbkowicki basen odkryty to kompleks obiektów, które wymagają modernizacji i przebudowy. Niecki i budynek gospodarczy nie spełniają wymaganych standardów, co wiąże się z dużymi kosztami utrzymania i brakiem funkcjonalności obiektów. Dlatego przebudowa basenu jest niezbędna. Basen nie posiada dostatecznej liczby toalet, brak komunikacji dla osób niepełnosprawnych. Przestarzałe technologicznie jest oświetlenie, a nawet ogrodzenie obiektu.

Na terenie kąpieliska stanie nowy budynek (pomieszczenie szatniowe z częścią sanitarną, 8 toalet ogólnodostępnych, 2 toalety dla niepełnosprawnych, pomieszczenie gospodarcze pomieszczenie techniczne, pomieszczenie dla ratowników, biuro z kasą i wypożyczalnią sprzętu) z instalacją fotowoltaiczną do produkcji własnej energii elektrycznej. Będzie też instalacja solarną do podgrzewania wody.

Na terenie basenu ma być miejsce do wypoczynku dla rodzin z dziećmi z zacienieniem (składane konstrukcje żaglowe), miejsce do leżakowania. A także przyłącze elektryczne na potrzeby imprez plenerowych i gastronomii oraz monitoring kompleksu z możliwością mobilnego nadzoru.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama