reklama

Ząbkowice Śląskie. Euro-Park coraz bliżej – jest przetarg

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Ząbkowice Śląskie

Ząbkowice Śląskie. Euro-Park coraz bliżej – jest przetarg - Zdjęcie główne

Euro-Park Ząbkowice powstanie na północ od Ząbkowic Śląskich, tuż przy drodze krajowej nr 8. Teren ten już jest przygotowany do funkcji przemysłowych | foto UM Ząbkowice Śląskie

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do wtorku, 11 lipca mogą się zgłaszać potencjalni wykonawcy na modernizację oczyszczalni ścieków przy ul Rzecznej, rozbudowę i przebudowę sieci kanalizacji sanitarnej, modernizację ujęć wody w Olbrachcicach Wielkich, budowę sieci wodociągowej przesyłowej od ujęć w Olbrachcicach Wielkich do strefy, budowę infrastruktury drogowej w obszarze Euro-Parku.
reklama

Euro-Park Ząbkowice powstanie na północ od Ząbkowic Śląskich, tuż przy drodze krajowej nr 8. Koszt prac przygotowujących tereny dla inwestorów szacowany jest na 80 mln zł. Spółkę Euro-Park tworzą Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., która daje kasę, i Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który daje ziemię.

Ząbkowiccy urzędnicy ogłosili przetarg na opracowanie dokumentacji technicznej, a na jej podstawie wykonanie robót budowlanych.  

Przetarg jest podzielony na dwa zadania: zapewnienie dostaw wody oraz odprowadzenia ścieków ze strefy inwestycyjnej oraz budowa dróg dojazdowych tworzących system komunikacji strefy przemysłowej Euro-Park Ząbkowice Śląskie.

W ramach pierwszego zadania urzędnicy wymagają wykonania dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji pozwolenia na budowę w tym z niezbędnymi opiniami, uzgodnieniami i decyzjami. Wykonawca ma też zrealizować roboty budowlane takie jak modernizacja oczyszczalni ścieków w Ząbkowicach Śląskich, budowa kolektora sanitarnego z Strefy inwestycyjnej Euro-Park Ząbkowice Śląskie na oczyszczalnię ścieków z obiektami sieciowymi, modernizacja i rozbudowa stacji uzdatniania wody w Olbrachcicach Wielkich, budowa sieci wodociągowej z SUW Olbrachcice Wielkie do Strefy inwestycyjnej Euro-Park Ząbkowice Śląskie oraz przeprowadzenie prób końcowych potwierdzających uzyskanie zamierzonego efektu.

W ramach drugiej części zamawiający wymaga wykonania dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji pozwolenia na budowę w tym z niezbędnymi opiniami, uzgodnieniami i decyzjami, wykonania robót budowlanych polegających na budowie dróg dojazdowych tworzących system komunikacji strefy przemysłowej oraz przebudowie/rozbudowie drogi krajowej nr 8, drogi powiatowej nr 3161D, drogi powiatowej nr 3070D w rejonie strefy przemysłowej wraz z budową infrastruktury.

Firma, która podejmie się tego zadania, będzie miała na to 30 miesięcy. 

 

***
Napisz do autora: k.marcinczyk@gazetazabkowicka.pl

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama