reklama

Ząbkowice Śląskie. Dziś uroczyste wprowadzenie relikwii do kościoła św. Anny

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ząbkowice Śląskie. Dziś uroczyste wprowadzenie relikwii do kościoła św. Anny - Zdjęcie główne

Św. Teresa dzień po śmierci

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości - W czwartek (13 lipca) na mszy świętej wieczornej będzie uroczyste wprowadzenie relikwii Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus połączone z nabożeństwem fatimskim - mówi ksiądz Krzysztof Herbut, proboszcz parafii św. Anny w Ząbkowicach.
reklama

Święta Teresa od Dzieciątka Jezus, znana również jako Święta Teresa z Lisieux, była francuską karmelitanką i mistyczką. Urodziła się 2 stycznia 1873 r. w Alençon we Francji i zmarła 30 września 1897 r. w klasztorze karmelitańskim w Lisieux. Jest jedną z najbardziej popularnych i wpływowych świętych katolickich XX wieku.

Teresa wstąpiła do zakonu karmelitanek w wieku 15 lat i przyjęła imię Teresa od Dzieciątka Jezus. W trakcie swojego krótkiego życia skoncentrowała się na praktykowaniu "małej drogi", czyli drogi prostoty, pokory i ufności wobec Boga. Jej duchowość opierała się na miłości do Boga i zaufaniu Mu jako Dziecięciu Jezus.

Kult relikwii w Kościele katolickim odnosi się do praktyki czczenia i zachowywania szczątków lub przedmiotów związanych z świętymi, takimi jak ich kości, ubrania, przedmioty osobiste itp. Relikwie są uważane za święte i posiadają szczególną wartość duchową. Czczenie relikwii ma na celu nie tylko oddanie czci świętym, ale także przypominanie wiernym o ich świętości i pobudzanie do naśladowania ich przykładu. Relikwie są również postrzegane jako źródło łaski Bożej i modlitw do świętych, które mogą przynieść pomoc, uzdrowienie czy pocieszenie. Ważne jest zrozumienie, że kult relikwii nie polega na czczeniu samego przedmiotu, lecz na skierowaniu czci do Boga poprzez świętego, którego relikwie są obecne. Jest to istotna zasada w katolickiej teologii, że czczenie relikwii ma na celu ukierunkowanie uwagi na Boga i Jego działanie w życiu świętych.

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama