reklama

Ząbkowice Śląskie. Relikwie św. Teresy od Dzieciątka Jezus u św. Anny

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ząbkowice Śląskie. Relikwie św. Teresy od Dzieciątka Jezus u św. Anny - Zdjęcie główne

Teresa po śmierci - 1 października 1897 r.

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Parafia św. Anny dostała relikwie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, które będą uroczyście wprowadzone w czwartek, 13 lipca. Od wtorku, 4 lipca trwa nowenna przygotowująca parafian do tego wydarzenia.
reklama

To są relikwie pierwszego stopnia, kawałek kostki św. Tereski - mówi ksiądz Krzysztof Herbut, proboszcz parafii św. Anny.

Św. Teresa jest najmłodszym doktorem Kościoła w historii, a także 3 kobietą z kolei, której przyznano ten tytuł. Urodziła się jako Marie Françoise Thérèse Martin w 1873 r. w Alençon, zmarła w 1897 r. w Lisieux we Francji. Była karmelitanką bosą, córką świętego Ludwika i świętej Marii Martin. Pragnęła, by jej życie stało się aktem doskonałej miłości, a cierpienie możliwością jej pogłębienia i wykazania. Jest główną patronką misji katolickich i drugą, obok św. Joanny d’Arc, patronką Francji. Jest również patronką zakonów: karmelitanek, karmelitanek Dzieciątka Jezus oraz terezjanek (Zgromadzenia Sióstr świętej Teresy od Dzieciątka Jezus). W Polsce patronuje archidiecezji łódzkiej. Patronuje również chorym na AIDS.

Relikwie świętej peregrynują po całym świecie. W 2005 roku, od 1 maja do 15 sierpnia, były w Polsce. Teraz na stałe ma je parafia św. Anny w Ząbkowicach Śląskich. Jak to się stało?

Napisaliśmy podanie i otrzymaliśmy je z Lisieux  - mówi proboszcz Herbut.

Dlaczego ksiądz proboszcz starał się o relikwie właśnie tej świętej?

Mam kult do św. Tereski - wyjaśnia.

Jeszcze nie wiadomo, w którym dokładnie miejscu zostaną umieszczone relikwie św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

Po remoncie będą umieszczone w godnym miejscu - mówi ksiądz Krzysztof Herbut.

W kościele św. Anny w Ząbkowicach Śląskich są już relikwie patronki św. Anny, Jana Pawła II, św. Faustyny, św. Andrzeja Boboli i św. Maksymiliana Marii Kolbe.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama