reklama

Ząbkowice Śląskie. Drożej na targowisku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Józef Mierzwiński

Ząbkowice Śląskie. Drożej na targowisku - Zdjęcie główne

foto Józef Mierzwiński

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Znów radni miejscy wprowadzili podwyżki na ząbkowickim targowisku. Ostatnia taka zmiana był rok temu. Tym razem jest jeszcze drożej.
reklama

Handlujący na ząbkowickim targowisku będą musieli teraz zapłacić więcej za możliwość handlowania. Zapewne przełoży się to na ceny oferowanych przez nich produktów. 

Opłaty targowe są pobierane od osób fizycznych, osób prawnych oraz jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej, które sprzedają na targowiskach.  

I tak sprzedaż z ręki, roweru, czy wózka ręcznego kosztuje nadal - jak przed rokiem -  6 zł. 

Handlowanie z ciągnika w module stanowiska do 3,5 m x 3,5 m - kosztowało 14 zł plus 4 zł za każdy m kw. powyżej modułu, a teraz będzie kosztowało 18 zł plus 6 zł za każdy m kw. powyżej modułu. 

Sprzedaż z samochodu osobowego w module stanowiska do 3,5 m x 3,5 m - kosztowała 16 zł plus 2 zł za każdy m kw. powyżej modułu, będzie kosztowała 18 zł plus 6 zł za każdy m kw. powyżej modułu. 

Handlowanie z samochodu ciężarowego, przyczepy lub platformy o ładowności do 1,5 tony w module stanowiska do 3,5 m x 6,5 m - kosztowało 28 zł plus 4 zł za każdy następny m kw. powyżej modułu, teraz będzie kosztowało 30 zł plus 6 zł za każdy następny m kw. 

Sprzedaż z samochodu ciężarowego, przyczepy lub platformy o ładowności powyżej 1,5 tony w module stanowiska 3,5 m x 6,5 m - kosztowała 34 zł plus 4 zł za każdy następny m kw. powyżej modułu, a będzie kosztowała 36 zł plus 6 zł za każdy następny m kw. 

Handlowanie ze stołu, straganu z zadaszeniem w module 1,7 m x 3 m - 18 zł za moduł (bez zmian). 

Sprzedawanie ze stoiska o pow. do 3,5 m x 3,5 m - kosztowało 16 zł plus 4 zł za każdy m kw. powyżej modułu, a będzie kosztowało 18 zł plus 6 zł za każdy m kw. powyżej modułu. 

A handlowanie z kiosku (z wyłączeniem obiektów budowlanych trwale związanych z gruntem) - kosztowało 19 zł, a będzie - 20 zł.

Trochę inaczej wygląda sprzedaż towarów okolicznościowych i sezonowych, w tym na terenach nie należących do gminy lub nie będących w jej zarządzie - za 1 m kw. powierzchni zajętej pod stoisko lub towar opłata wynosi 20 zł, a wynosiła 15 zł.

Rajcowie zwolnili z opłaty targowej sprzedaż dokonywaną w trakcie trwania zorganizowanych festynów, kiermaszów, prezentacji, targów i imprez wystawienniczych o charakterze promocyjnym gminy Ząbkowice Śląskie oraz sprzedaż rękodzieła lokalnych artystów o charakterze promocyjnym dla gminy.

Inkasentem opłaty targowej jest Ząbkowickie Centrum Sportu i Rekreacji Sp. z o.o.

Wprowadzenie nowych dziennych stawek opłaty targowej podyktowane jest aktualizacją i dostosowaniem wysokości stawek do rosnących kosztów utrzymania targowiska oraz miejsc wyznaczonych pod sprzedaż okolicznościową - uzasadnia podwyżki Zbigniew Kukiełka z Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich.

Uchwała z podwyżkami wejdzie w życie 14 dni po ogłoszeniu jej w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego. 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama