reklama

Ząbkowice Śląskie. Ciepierski prezesem bez konkursu. Dlaczego?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: PWiK Delfin

Ząbkowice Śląskie. Ciepierski prezesem bez konkursu. Dlaczego? - Zdjęcie główne

Delfinem zarządza teraz Daniel Ciepierski | foto PWiK Delfin

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Piotr Miernik zrezygnował z funkcji prezesa Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Delfin po zakończeniu 4-letniej kadencji. Zastąpił go Daniel Ciepierski, prezes Ząbkowickiego Centrum Sportu i Rekreacji. Konkursu na to stanowisko nie było.
reklama

O tym, że Miernik przestanie być prezesem Delfina, „Gazeta Ząbkowicka” pisała już trzy tygodnie temu.

Z dniem 2 czerwca 2023 roku zakończyła się kadencja dotychczasowego prezesa zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Delfin Sp. z o.o. Piotra Miernika. Dziękuję za ponad 12 lat wspólnej pracy (w latach 2011-2018 jako zastępca burmistrza w Urzędzie Miejskim w Ząbkowicach Śląskich oraz w latach 2019-2023 jako prezes PWiK Delfin Sp. z o.o.). Życzę powodzenia i sukcesów w realizacji nowych wyzwań zawodowych - mówi burmistrz Marcin Orzeszek.

Rada Nadzorcza PWiK Delfin Sp. z o.o. powołała od dnia 3 czerwca na stanowisko prezesa zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Delfin Sp. z o.o. Daniela Ciepierskiego.

 

Podwójny prezes

Ciepierski to prezes ZCSiR. Już pełnił podwójną funkcję prezesa ząbkowickich spółek - kilka miesięcy szefował Ząbkowickiemu Przedsiębiorstwu Usług Komunalnych. Spółka ta powstała wiosną zeszłego roku. Wtedy powołano na prezesa zarządu Ciepierskiego, który przez kilka miesięcy był podwójnym prezesem.

Zarządzanie nowopowstałą spółką do tej pory skupiało się przede wszystkim na sprawach formalnych, organizacyjnych, rejestrowych. Jako że spółka jeszcze nie prowadziła faktycznej działalności gospodarczej, to dodatkowe obowiązki nie wpływały na jakość zarządzania działalności Ząbkowickiego Centrum Sportu i Rekreacji, które ciągle się rozwija - mówił nam wtedy prezes Ciepierski.

Z funkcji szefa ZPUK prezes ZCSiR zrezygnował 31 sierpnia 2022 r. z powodów osobistych. Wtedy podwójnym prezesem został prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej w Ząbkowicach Śląskich - Waldemar Markiewicz.

Czy teraz stanowisko szefa Delfina też jest dla Cierpierskiego tymczasowe?

Przez jakiś okres będę prowadził dwie spółki - przyznaje nam Daniel Ciepierski. I zaprzecza, jakoby miał zrezygnować z funkcji prezesa centrum sportu. - Jeśli chodzi o ZCSiR, to jeszcze bardzo dużo zostało do zrobienia, plany są ambitne. Centrum sportu to nie tylko praca, ale też pasja. Z funkcji prezesa centrum nie zamierzam przynajmniej na razie rezygnować - dodaje.

 

Dlaczego bez konkursu?

Radca prawny Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich, Kamila Rutkowska-Krehut podkreśla, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem, a rada nadzorcza powołała na członka zarządu-prezesa zarządu spółki Daniela Ciepierskiego na podstawie art. 10 a ust. 6 ustawy z dnia 20 grudnia  1996 r. o gospodarce komunalnej.

Przepisy prawa nie wymagają w kwestii powołania na stanowisko prezesa zarządu przeprowadzenia konkursu. Natomiast pan Daniel Ciepierski spełnia wszystkie wymogi formalne do objęcia tego stanowiska - wyjaśnia Kamila Rutkowska-Krehut.

 

Karuzela z prezesami

Do końca lipca 2016 r. prezesem Delfina był dzisiejszy poseł Marcin Gwóźdź. Kiedy został prezesem Uzdrowisk Kłodzkich, zastąpił go Piotr Szymański (od początku 2008 r. do 30 kwietnia 2017 r. Szymański był też prezesem zarządu ząbkowickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego sp. z o.o.). Rada Nadzorcza PWiK Delfin z dniem 22 października 2018 r. odwołała Piotra Szymańskiego z funkcji prezesa zarządu. Na kilka tygodni p.o. prezesa został Waldemar Markiewicz. 1 stycznia 2019 r. szefem spółki został Piotr Miernik, dotychczasowy zastępca burmistrza Marcina Orzeszka.

 

***

Napisz do autora: k.marcinczyk@gazetazabkowicka.pl

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama